Соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму» діє у художньому музеї

 • 2 лип. 2016 11:31
 • 1092
  • Новина Соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму» діє у художньому музеї Ранкове місто. Кропивницький

  1 липня соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму» представлений в Кіровоградському обласному художньому музеї і буде діяти протягом липня.

  Організатори проекту, Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», презентували свій проект під час вистави «Оскар і Рожева Пані» у квітні, а сьогодні він має продовження.

  - На фотографіях зображені паліативні пацієнти. Серед них – Тетяна Літвінцева, яка одна з перших у Кіровограді почала відкрито розповідати про проблеми у паліативній медицині, про труднощі, з якими стикалася в отриманні знеболюючого. Вона до останнього крізь біль посміхалася життю, але весною хвороба виявилася сильнішою, жінка пішла у вічність…, - розповідає автор фотопроекту, представник Кіровоградської мережі ЛЖВ Вікторія Семененко. – Також взяв участь у проекті лікар онколог Андрій Гардашніков, який у своїх виступах неодноразово наголошував на необхідності забезпечення адекватним знеболенням пацієнтів. «Закриваючи очі на проблему, ми робимо її вічною. Біль лікується!» - переконаний Андрій. Його слова лягли в основу розроблення концепції банера, на якому він зображений. Медик закликає своїх колег вчасно призначати знеболюючі людям з невиліковними хворобами.

  У музеї представлено фотографії та банери, на яких зображені паліативні пацієнти, рецепти знеболюючих, ампули від морфіну. Головний меседж соціального фотопроекту полягає в тому, що кожен має право на гідне завершення життя – якісне знеболення, затишну кімнату, увагу і піклування, психологічну, соціальну і духовну підтримку.

  Організатори фотопроекту сподіваються привернути увагу до проблем у паліативній медицині та наголошують на призначені знеболення за світовими стандартами, створенні соціальної допомоги паліативного догляду вдома, відкриття хоспісів та паліативних відділень.

  Соціальний фотопроект «Життя без маски, біль без гриму» створений за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»

   

   

   

  Прес-служба КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»