Соціальний працівник допоміг чоловіку з ВІЛ повірити в себе і розпочати лікування

  • 22 бер. 2024 16:12
  • 391
    • Новина Соціальний працівник допоміг чоловіку з ВІЛ повірити в себе і розпочати лікування Ранкове місто. Кропивницький

    Матвій (ім’я змінено) – у минулому cпоживач ін’єкційних наркотиків. Чоловік ніколи в житті не проходив тестування на ВІЛ, тож навіть не здогадувався про свій статус.

    Усе ж зробити тест Матвія підштовхнуло погіршення здоров’я. Чоловік відчував втому і слабкість, почав часто хворіти вірусними захворюваннями. Тоді Матвій і наважився пройти обстеження.

    Він знайшов контакти нашої благодійної організації та прийшов в офіс. Соціальний працівник проєкту «Інновації подолання епідемії ВІЛ» Роман Кузьменко зустрів його й запросив у пункт тестування. Роман привітно спілкувався з Матвієм, пояснюючи, що фахівці благодійної організації підтримають чоловіка, яким би не був статус.

    Зрештою, тести на ВІЛ і гепатит виявилися позитивними. Матвій одразу зрозумів причинно-наслідковий зв’язок і розповів, що в минулому вживав вуличні наркотики. Але зумів вирватися із залежності. Побудував сім’ю.

    «Наркотики я вживав 20 років тому. В один момент я був на межі життя і смерті – тоді й вирішив назавжди залишити цю звичку. Було дуже важко. Півтора місяця в реанімації я боровся за життя. Якось до мене прийшли друзі із релігійної організації – вірою і молитвами вони витягнули мене», – розповів Матвій.

    Соціальний працівник підтвердив теорію Матвія і пояснив, що один зі шляхів передачі ВІЛ – через кров. Зокрема, коли люди використовують нестерильні шприці, голки, тобто під час ін’єкційного введення наркотичних речовин.

    «ВІЛ – не вирок, а лише хронічне захворювання, яке виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Людина може спочатку й не відчувати симптомів, однак, зрештою, вони дадуть про себе знати. Тому перший і головний крок – це прийом антиретровірусної терапії (АРТ). Люди з ВІЛ, які приймають АРТ, живуть довго й повноцінно, працюють, займаються сексом і мають здорових дітей», – пояснив Роман.

    Того ж дня соціальний працівник провів Матвія в медичний заклад, щоби поставити на диспансерний облік та отримати медикаментозне лікування. Також Роман запропонував чоловіку обстежитися на туберкульоз. Вони разом пішли в тубдиспансер і пройшли обстеження. На щастя, туберкульоз не підтвердився.