Сьогодні Кропивниччина втратила художника, поета Юрія Ботнара

  • 6 груд. 2016 17:16
  • 1333
    • Новина Сьогодні Кропивниччина втратила художника, поета Юрія Ботнара Ранкове місто. Кропивницький
     
    Сьогодні, 6 грудня 2016 року мистецька Степова Еллада понесла непоправну втрату – перестало битися серце нашого земляка, талановитого художника, поета, кіносценариста, доброї та щирої людини, люблячого батька, дідуся, відданого та безкорисливого друга Юрія Семеновича Ботнара.
    Йому судилося прожити активне, насичене різноманітними подіями життя, ставши одним із тих митців, які формували мистецьке обличчя рідного краю, прославивши його далеко за межами України.
    Юрій Семенович Ботнар народився 1 січня 1949 року в місті Кіровограді. У 1963 році закінчив Кіровоградську дитячу художню школу у складі її першого випуску, а у 1968 році – Київський художньо-промисловий технікум. У 1987 році він успішно складає випускні іспити графічного факультету Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова, зробивши ще один вагомий крок на шляху до мистецького Олімпу.
    З 1972 по 1989 рік Юрій Семенович працював художником у Кіровоградських художньо-виробничих майстернях художнього фонду УРСР. За активну пропаганду художнього мистецтва та високу майстерність був нагороджений почесною грамотою ЦК ВЛКСМ, стає лауреатом обласної комсомольської премії ім. Юрія Яновського. У 1980-х роках митець виходить на республіканський рівень, ілюструючи книги у виданнях: «Радянський письменник», «Веселка», «Молодь»… У 1989 році він стає засновником Творчого об’єднання молодих художників «Барва», яке систематично організовує проведення різноманітних виставок, серед яких - Міжнародна виставка оп-арта Віктора Вазарелі в містах України і Радянського Союзу (1989-1992), виставка Українського образотворчого мистецтва в Канаді і США та виставка «Скіфське золото» в місті Турку у Фінляндії (1990), виставка українського пейзажу та натюрморту у Берліні в Німеччині (1992). Крім цього об’єднання «Барва» під керівництвом Юрія Ботнара відкриває виставки сучасного мистецтва та андеграунда в місті Києві та містах Європи. Красномовним є і той факт, що наш художник-земляк став одним із засновників благодійного фонду Сергія Параджанова. Але куди б не закидало його активне творче життя, художник ніколи не поривав зв’язків зі своєю малою батьківщиною. 
    Юрій Семенович завжди був активним учасником чисельних виставок, зокрема – міжнародного рівня. 
    У його творчому активі - участь у виставці Кіровоградського гарнізону до Дня збройних сил СРСР (1980), республіканській виставці «Художник і книга» у Києві (1984), республіканській виставці до Дня Перемоги у місті Києві (1985), виставці київських художників в місті Калінінграді (1993) та неодноразова участь у виставках фонду Сергія Параджанова (1995-1998).
    Підтвердженням високого фахового рівня митця є те, що його твори презентовані майже у всіх регіонах земної кулі, зокрема - в музеях та приватних колекціях України, США, Канади, Німеччини, Фінляндії, Угорщини, Болгарії, Словаччини, Вірменії, Ізраїлю, Росії, тощо.
    Обласний художній музей неодноразово мав за честь презентувати твори цього геніального майстра пензля у своїх експозиційних залах, що завжди ставало святом для справжніх шанувальників образотворчого мистецтва. Адже художні творіння Юрія Ботнара вражають своєю невибагливістю, свіжістю, безпосередністю, в них поєднані щедрість, багатство та гармонійність кольорів. Провідними жанрами творчості художника завжди були пейзаж та натюрморт, пронизані українським колоритом та любов’ю митця до рідної землі. Твори Юрія Ботнара, які зберігаються в музеях, назавжди стали безцінною складовою мистецької спадщини Степової Еллади.
    Декілька місяців тому Юрію Ботнару діагностували тяжку хворобу... дякуючи багатьом небайдужим людям, боротьба за життя митця тривала... та, на превеликий жаль, не встигли, не врятували...
    Співробітники обласного художнього музею разом з усіма шанувальниками творчості Юрія Семеновича розділяють біль втрати з рідними та близькими митця.
    Прощання з Юрієм Ботнарем відбудеться 9 грудня 2016 року о 14.00 
    за адресою: м. Київ, вул, Ризька, 1