Сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – звернення міської влади до кропивничан

  • 15 груд. 2018 10:04
  • 983
    • Новина Сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – звернення міської влади до кропивничан Ранкове місто. Кропивницький

    14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди до мешканців обласного центру звернулись міський голова Андрій Райкович та секретар  міської ради                                                                                                                         Андрій Табалов, повідомляє сайт міської ради.

     

    Шановні кропивничани!

     

    14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. По суті, це була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.

     

    Ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, які спроектували і побудували об’єкт, аналогів якому немає у світі, всього за сім місяців.

     

    Сьогодні ми вшановуємо тих, хто проектував і будував «Укриття», виконував роботи з дезактивації, готував і здійснював післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Усі ці люди - а їх, за найскромнішими підрахунками, було не менш 90 000 чоловік, внесли свій величезний внесок у справу ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

     

    Минає рік за роком після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, а в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій. Ми не маємо права забувати про самопожертву героїв, які пройшли через усі кола ядерного пекла задля збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь. Будьмо ж гідними їх, згадаймо поіменно загиблих, шануймо усіх, хто сьогодні поряд з нами. Наш спільний обов’язок  - оточити їх належною турботою та увагою.

     

    Переконані, що наші серця ніколи не збідніють на вдячність та чуйність, а гуманізм і доброчинність стануть підґрунтям для якісних змін у ставленні до рятівників сучасної цивілізації.