Сьогодні вирішиться доля Хмелівської школи

 • 7 лют. 2017 09:36
 • 792
  • Новина Сьогодні вирішиться доля Хмелівської школи Ранкове місто. Кропивницький
   
  Сьогодні відбудеться чергове слухання справи щодо закриття школи в Хмельовому, і, найімовірніше, що вже завтра ми з вами дізнаємося думку українського правосуддя з приводу закриття шкіл районними радами. Точніше, ми вже знаємо його думку, вона зокрема викладена в рішенні Михайлівського райсуду Запорізької області, який вказав на те, що законодавством чітко передбачена відсутність у районних рад таких повноважень. До слова, апеляційний суд залишив це рішення без змін. Сподіваюсь, що і Маловисківський суд має таку позицію.
  А от щодо позиції влади в цьому питанні не все так однозначно. Як вам відомо, нещодавно на своїй прес-конференції голова ОДА Сергій Кузьменко зазначив, що він підтримує ідею створення на базі ліквідованої школи НВК, також про це неодноразово говорив і його перший заступник. Таке ж бачення вирішення конфлікту навколо Хмелівської ЗШ І-ІІ ст. висловив і заступник голови облради Ігор Степура, з ним погодились і самі хмелівчани.
  Однак нашому здивуванню не було меж, коли на минулому засіданні голова Маловисківської РДА Павло Сорока заперечив можливість такого вирішення конфлікту, і наполягав, що школа була закрита цілком законно, а створенні НВК нібито неможливе і недоцільне.
  Я вже, грішним ділом, подумав, що обладміністрація просто змінила свою думку, бо не міг же підлеглий заперечувати слова свого керівника! Однак виявляється, що міг. Вчора мав розмову з головою батьківського комітету школи і позивачем у справі Леонідом Назаренком, який розповів, що днями в ОДА його запевнили, що своєї думки там не змінили. У зв'язку з цим, сьогодні зранку у батьків з Хмельвого запланована зустріч з першим заступником голови ОДА Сергієм Коваленком. Тож тоді і дізнаємось, яка все ж думка влади з приводу вирішення конфлікту навколо Хмелівської ЗШ.
  ГО Об'єднання правників "Українська правозахисна агенція"