Справа Скрипаля: 29 країн висилають російських дипломатів

 • 3 квіт. 2018 09:11
 • 858
  • Новина Справа Скрипаля: 29 країн висилають російських дипломатів Ранкове місто. Кропивницький
   
  29 країн заявили про видворення російських дипломатів через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії 4 березня. Загалом до Росії повернеться 153 особи.
   
  Британська влада заявила, що Скрипалі були отруєні хімічною речовиною «Новачок» російського виробництва. Лондон офіційно звинуватив Путіна у причетності до злочину і, як наслідок, вислав 23 російських дипломатів із країни. Більшість європейських країн, а також США та Канада підтримали Британію і також заявили про видворення представників російських дипмісій. Зокрема, найбільше російських дипломатів покинуть США – 60 осіб. Також низка країн заявили про відкликання своїх послів із РФ, серед них – Словаччина, Мальта, Люксембург, Болгарія, Словенія, а також ЄС.
   
   
  Україна стала третьою країною за кількістю висланих російських дипломатів. 28 березня з Києва до Мінська вилетіли 13 працівників дипмісії РФ. За даними українського МЗС, вони були співробітниками російських спецслужб. 
   
  «Російській агентурі в Європі та за Атлантикою було завдано потужного удару. Переконаний, що видворення з території України 13 російських дипломатів зміцнить нашу безпеку, послабить зусилля п’ятої колони із дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні», – зазначив Президент Петро Порошенко і додав: «Наступний крок – збільшення ціни для Москви за вчинені міжнародні злочини, включно через посилення персональних, фінансових та економічних санкцій».
   
   
  Варто зазначити, що з початку російської агресії проти нашої держави дипломатичні відносини між Україною та Росією фактично заморожені. У 2015 році Президент відкликав нашого посла з РФ, а в 2016-му не дав згоди на призначення нового російського посла в Україні. Втім, українські консули залишаються працювати в Росії, щоб захищати права українських громадян і допомагати у звільненні «в’язнів Кремля» – наших співгромадян, яких путінський режим незаконно утримує за ґратами. 
   
  Тим часом у Кремлі назвали видворення їхніх дипломатів «недружнім кроком» і пригрозили, що він «не пройде безслідно». Відтепер російським громадянам стане складніше отримувати дозвіл на в’їзд до Європи та США. За словами експертів, масове видворення російських дипломатів відіб’ється не лише на міждержавних відносинах, а й на суспільно-економічних, культурних і освітньо-наукових зв’язках.
   
  Цікаво, що видворення дипломатів – доволі поширена світова практика. І в російсько-британських відносинах це далеко не перший випадок. Велика Британія неодноразово  реагувала таким чином на політику Кремля ще за Радянського Союзу. Наймасовіше видворення сталося у 1971 році, коли британський уряд вислав аж 90 працівників радянського посольства і заборонив в’їзд 15 дипломатам.  
   
  Матеріал Центру громадського моніторингу та контролю