Спрощена система держреєстрації земельних ділянок

  • 25 січ. 2011 09:56
  • 2813
    • Новина Спрощена система держреєстрації земельних ділянок Ранкове місто. Кропивницький

     

    21 січня 2011 року у приміщенні Головного управління Держкомзему у Кіровоградській області відбулася прес-конференція за участі представників обласного телебачення та найбільш рейтингових друкованих засобів масової інформації області на тему "Здійснення державної реєстрації земельної ділянки".

    Доповідачем, зокрема наголошено на запровадженні з 1 січня 2011 року принципу "єдиного вікна"  під час визначення та присвоєння кадастрового номера земельної ділянки, реєстрації земельної ділянки та документів, що посвідчують права на неї, а також реєстрації обмежень (обтяжень) у використанні земельної ділянки.

     З 1 січня 2011року набрали чинності постанови Кабінету Міністрів України № 1021 «Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі» та № 749 «Про затвердження Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці».

    З 1 січня2011року громадяни здаватимуть необхідні документи, так би мовити в одні руки, - у міський або/і районний орган Держкомзему на рівні міста або району і там же отримуватимуть уже готові документи, наприклад, державний акт на право власності на земельну ділянку або довідку про присвоєння кадастрового номера. Запланований постановами термін на оформлення документів — 10-15днів. Можливо, спочатку не усі органи зможуть вкластися у відповідний термін, але наприкінці першого кварталу 2011року є надія вкладатися у строкові норми «єдиного вікна». До того часу запрацює система реєстрації в режимі онлайн і всі працівники територіальних органів Держкомзему та регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» будуть ним користуватися сповна.

    Слід зазначити, що вже з весни громадяни за відповідним замовленням зможуть отримувати на стільникові телефони або на електронну пошту повідомлення про рух їхніх документів у системі — де, на якій стадії виконання знаходиться та чи інша документація

    У другій частині доповіді розповідалося про основні кроки, що має здійснити громадянин для оформлення державного акта на право власності на земельну ділянку.

    Крок 1.  Отримання дозволу на розробку проекту відведення

    Для цього громадянину треба подати клопотання про приватизацію земельної ділянки до органу місцевого самоврядування або виконавчої влади (за місцезнаходженням земельної ділянки). До клопотання додати графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Якщо ця ділянка перебуває в користуванні інших осіб — потрібно також погодження землекористувача.

    Протягом одного місяця заявнику надається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні.

    Проект за замовленнями громадян розробляється особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) у строки, що обумовлюються угодою сторін.

    Крок 2.  Визначення кадастрового номера земельної ділянки

    До територіального органу Держкомзему (за місцем розташування земельної ділянки) треба подати заяву про визначення кадастрового номера та додати до неї необхідні документи (у тому числі документацію із землеустрою та обмінний файл).

    У присутності заявника, приймаючи документи, територіальний орган Держкомзему перевіряє їх комплектність та придатність обмінного файлу до перевірки і відповідність вимогам електронного документообігу, переносить обмінний файл на носій територіального органу Держкомзему, присвоює заяві та документації обліковий номер та повідомляє його заявнику.

    Якщо у прийнятті заяви відмовляють, то зобов'язані надати письмову відмову із зазначенням причини.

    Якщо зауважень до документації та обмінного файлу немає, не пізніше як через 10 робочих днів з дня прийому заяви вам надають протокол перевірки обмінного файлу та повертають документацію із землеустрою, на якій проставлено позначку про визначення кадастрового номера та внесення відомостей до автоматизованої системи державного земельного кадастру (АС ДЗК).

    Якщо зауваження до документації та/або обмінного файлу є, протягом тих же 10 робочих днів заявнику надається протокол перевірки обмінного файлу та повертається документація, але без згаданих вище позначок.

    Крок 3. Прийняття рішення про передачу земельної ділянки у власність (послуга на сьогодні надається за принципом «єдиного вікна»)

    Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ви подаєте до Комісії з розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації із землеустрою. Протягом трьох тижнів із дня одержання проекту Комісія надає висновок про його погодження відповідному органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування. У разі відмови в погодженні — проект повертають заявнику протягом тих же трьох тижнів.

    Далі, якщо проект підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект Комісія передає до відповідного органу земельних ресурсів для проведення такої експертизи.

    Рішення про затвердження проекту землеустрою та надання ділянки у власність орган місцевого самоврядування або виконавчої влади приймає протягом двох тижнів із дня отримання проекту, погодженого Комісією, або ж (у разі потреби) після отримання позитивного висновку державної експертизи.

    Крок 4. Реєстрація земельної ділянки та державного акта на право власності на неї (послуга з реєстрації з 1.01.2011 р. надається за принципом «єдиного вікна»)

    До територіального органу Держкомзему, за місцем розташування земельної ділянки, необхідно подати заяву про державну реєстрацію ділянки та державний акт на право власності на неї. До заяви додаються необхідні документи.

    У присутності заявника, приймаючи документи, територіальний орган Держкомзему перевіряє їх комплектність, чи є на документації із землеустрою позначка про визначення кадастрового номера та внесення відомостей до АС ДЗК. Якщо все це є - заяві присвоюють обліковий номер, який повідомляється заявнику. У разі відмови прийняти заяву вам надається письмова відмова, в якій зазначається причина.

    Реєстрація земельної ділянки, а також реєстрація та видача державного акта здійснюються протягом 15 робочих днів. Цей термін не враховує строк підписання акта органом місцевого самоврядування або виконавчої влади.