«Історії та війни»: у Кропивницькому презентував книгу ветеран Юрій Гудименко (ФОТО)

  • 17 лист. 2023 16:55
  • 2883
    • Новина «Історії та війни»: у Кропивницькому презентував книгу ветеран Юрій Гудименко (ФОТО) Ранкове місто. Кропивницький

    Вчора, 16 листопада, до Кропивницького завітав військовослужбовець і голова Українського об’єднання «Мрія» Юрій Гудименко.

    Він презентував свою книгу «Історії та війни». Як відбулася зустріч та про що нова книга українського ветерана, яка вже встигластати бестселлером, читайте у нашому матеріалі.

    Юрій Гудименко – військовослужбовець та громадський діяч родом із Запоріжжя. З початком повномасштабного вторгнення став до лав Збройних Сил України.

    «Повномасштабна війна застала мене в Маріуполі, в перші дні разом із моїм підрозділом висунулись у напрямку Верхньоторецька Донецької області, далі Ірпінь, Київ. Коли відбили Київщину, у складі загону добровольців вирушили воювати на Харківщину, – згадує Юрій Гудименко.

    У червні 2022 року чоловік отримав важке поранення під час артилерійського обстрілу під Харковом.

    «27 червня ми працювали на Білгородській трасі у 8 кілометрах від кордону з РФ. Ми працювали у «сірій» зоні якраз перед тим, як росіяни мали почати штурм населеного пункту. Коли вони штурмували, працювати було неможливо, ми виносили поранених. У цей момент отримав поранення, мій товариш загинув… Населений пункт ми тоді втримали», – розповідає Гудименко.

    Військовий отримав важке поранення, лікувався в Україні та у США, наразі проходить тривалий курс реабілітації. Саме під час реабілітації почав укладати збірку текстів. Описував власні життєві спостереження – смішні, іронічні, болючі, пізнавальні та рефлексійні:

    «Я пів року був прикутий до ліжка, саме тоді почав писати книжку. Знаєте, це дуже допомагає, щоб не зійти з розуму».

    Сам автор називає книжку збіркою. Книга складається з текстів, які Юрій Гудименко писав, починаючи з 2014 року. Деякі історії він викладав у соціальні мережі. Загалом книга «Історії та війни» описує боротьбу українців за незалежну державу.

    «Писати я почав досить давно. У книгу ввійшли тексти, які я вважаю найкращими, починаючи з 2014 року. Поки був у шпиталі – а в шпиталі, на жаль, є багато часу – я знаходив старі тексти і зробив таку компіляцію», – зазначає Юрій Гудименко.

    До збірки не ввійшло багато текстів, проте видавати ще одну книгу колишній військовослужбовець не планує:

    «Чесно кажучи, я не планую ставати професійним письменником. Це перша моя книга і поки що мені достатньо. Зараз мене читає у різних соцмережах близько 300 тисяч людей і комунікації з ними мені вистачає».

    Автор історик за освітою, тому характеризує свою книгу, як історію:

    «Історія України, історія інших країн, історії людей і війна моїми очима. Але це історія. В підручниках історія складається переважно з війн, тому моя книга має таку назву.

    Багато написаних мною текстів інтерпретують події світової історії. Мені цікаво писати про країни як про живих людей. Коли дивишся на історію крізь призму характерів, вона глибше сприймається і запам'ятовується».

    Сам Гудименко називає себе оптимістом, тому його історії просякнуті гумором:

    «До того ж, історії з гумором сприймаються краще. Я написав книгу тому, що це, фактично, точка у попередньому житті і початок нового життя. В попередньому житті у мене працювало на 50 відсотків рук більше і тепер я, фактично, поставив у тому житті крапку і розпочинаю нове життя. Воно інше».

    Свою книгу Юрій Гудименко присвятив трьом побратимам, які загинули, виконуючи бойві завдання на Харківщині. Їхні позивні – Марвел, Шерлок і Курт.

    Під час презентації військовий спілкувався з відвідувачами на гострі соціальні теми. Говорили про виклики сьогодення і наслідки війни, з якими Україні потрібно буде впоратися. Зокрема про реінтеграцію в суспільство ветеранів і взаємну повагу, яка допоможе країні пережити травматичний досвід.

    «Люди, які повернулися з війни, мають згадувати, що вони ветерани, з гідністю, а не виборюючи щодня право на проїзд чи пільгу. І це завдання держави, з яким їй поки не дуже вдається впоратися. Частіше вирішення багатьох питань перекладається на плечі волонтерів. Наприклад, забезпечення травмованих бійців адаптивним одягом», – підкреслює військовослужбовець.

    Модерувала зустріч волонтерка, дитяча письменниця, блогерка Тетяна Комлик (Татуся Бо). На зустріч, яка відбулася в обласній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського, завітали близько 100 людей.

    Книгу «Історії та війни» видало українське видавництво «Фоліо» і за кілька місяців після виходу вона стала лідером продажів.

    Під час презентації книги всі охочі могли отримати примірник з автографом автора за будь-який донат.

    Усі зібрані гроші перерахують до благодійної організації «Українська фундація «Мрія». Під опікою фонду – майже 3 тисячі дітей загиблих і військовополонених.

    «Ми з командою періодично виїжджаємо в міста, де нас чекають, там проводимо презентації. Всі книжки продаються за донати. Люди донатять абсолютно різні суми: скільки можуть собі дозволити, скільки відчувають за потрібне. Люди не сприймають це, як ціну книги. Всі ці гроші через фундацію «Мрія» йдуть на допомогу пораненим військовим, родинам загиблих і родинам зниклих безвісти.

    Часто ми бачимо, що родини зниклих безвісти чи померлих захисників випадають з фокусу і ми намагаємося це виправити», – зазначив Юрій Гудименко.

    Нагадаємо, ідея створення благодійного проєкту «Мрія» належить військовослужбовцю ЗСУ Юрію Гудименку. Під час реабілітації після бойового поранення він об’єднав навколо себе команду волонтерів, військових, громадських діячів. Серед них парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра), яка очолила благодійний фонд, волонтерка Дана Ярова, під керівництвом якої працює Громадська організація «Мрія дітей України». Також у команді «Український центр захисту прав людини» з очільницею Людмилою Денісовою, яка має досвід роботи на посадах міністра соціальної політики та омбудсмена.

    Фундація розпочала діяльність з кінця 2022-го року. Тоді нужденним допомагали адресно. Через поштові відділення надсилали гуманітарну допомогу всім, хто звертався. Щоденно кількість заявок зростала, відповідно, було прийнято рішення про розширення діяльності та відкриття регіональних представництв.

    Нині «Мрія» опікується родинами полонених, зниклих безвісти і загиблих захисників, а також сім’ями цивільних бранців, які постраждали від дій агресора. Та вектори роботи не обмежуються наданням лише гуманітарної допомоги у вигляді продуктів та гігієнічних наборів. Так, родини можуть отримати юридичні консультації та супровід правозахисника. Значну увагу в організації планують приділяти й психологічній підтримці рідним військових.

    Катерина Федченко, фото: Григорій Зуб

    Здійснено за підтримки асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в paмкaх pеaлізaції проєкту «Хaб підтримки регіональних медіа». Погляди aвтоpів не обов'язково збігaються з офіційною позицією пapтнеpів.