Історії з життя кропивничан: Про Біма із зеленим вухом
Про Біма із зеленим вухом
(З натури)
Вони весело, з підстрибом бігли назустріч один одному — хлопчина років десяти і симпатична собачка темно–коричневого забарвлення. І подумалося: так радіти, як це роблять наші «брати менші», не вміє ніхто — щиро й без фальші.
Між тим, вийнявши із шкільної сумки бутерброд з ковбасою та сиром, він пригостив ним песика.
— Послухай, адже ти собі нічого не залишив? — здивувався побаченому.
— Ну й що з того? А ви звернули увагу на його покусане вухо? — обізвався до мене хлопчик. — Ви тільки подивіться, як він смачно їсть!
Тоді ж я подумав, що добра душа у школярика. Отже, є надія, що зростатиме добрим до тих, хто його оточуватиме. Погодьтеся, що доброта — то гарна людська риса.
Минуло кілька днів — і ми знову зустрілися. Цього разу хлопчик просто грався із собакою, в якого покусане вухо цього разу було геть зеленим від зеленки. Я уважно подивився на юного рятівника з не менш зеленими руками, і ми з розумінням посміхнулися одне одному.
Тоді ж подумалося: можливо, саме цієї хвилини народжувалася на моїх очах ще одна історія про рудого Біма, але із зеленим вухом. Цього разу хлопчик нагодував його принесеною із собою великою булкою. І поки ми розмовляли, собака вже згорнувся клубочком у скверику біля обласної бібіліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка.
Я пожалкував, що за нашою розмовою так і не встигнув сфотографувати собаку, яка заховала покусане вухо і яка ще раз переконалася у людській доброті…
Анатолій Саржевський