Стрижаков на науковій конференції: Розвиток потенціалу сучасної молоді – краща інвестиція

  • 18 квіт. 2019 18:52
  • 1897
    • Новина Стрижаков на науковій конференції: Розвиток потенціалу сучасної молоді – краща інвестиція Ранкове місто. Кропивницький

    Підтримка талановитої молоді - головний фактор розвитку творчого потенціалу особистості. Це стало головною темою доповіді кандидата педагогічних наук, голови правління  Культурно-мистецького фонду «Перспектива» Артема Стрижакова під час міжнародної науково-практичної конференції, яка пройшла  на базі мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету.

    За інформацією, на участь у науковому заході під назвою «Мистецький освітній простір у контексті формування сучасної парадигми освіти», зареєструвалося 180 науковців з кращих вишів України та зарубіжжя.  Наукова конференція охопила багато різних напрямків, однак  ключовою стала тема освіти та розвитку молоді.

    Як зазначив у своєму виступі Артем Олегович, сьогодні молодь недостатньо розуміти в якості майбутнього суспільства, її необхідно оцінювати як органічну частину сучасного соціуму, що несе особливу функцію відповідальності за збереження і розвиток нашого міста, країни, за спадкоємність нашої історії і культури.

    - Пріоритетом має стати розвиток молодої людини як особистості і формування умов для її самореалізації. Інвестиції в талановиту молодь - це не тільки вкладення в молодіжні проекти, а й принципово нове розуміння місця молоді в суспільстві, надання молоді ресурсів, умов і можливостей. Досвід останніх років у низці успішних європейських країн переконливо доводить, що стратегічні переваги будуть у тих держав, які можуть інтенсивно розвивати і продуктивно реалізовувати людський капітал та інноваційний потенціал, основним носієм яких є саме наша молодь, - наголосив Артем Стрижаков.

    У його науковій роботі виділено низку пріоритетних напрямків діяльності в розвитку творчого потенціалу талановитої молоді. На кожен з цих напрямків під час виступу Артем Олегович навів практичні приклади, які реалізуються Культурно-мистецьким фондом «Перспектива», а також громадськими організаціями «Перспектива міста» і «Перспектива молоді».

    Це і підвищення якості освіти шляхом розвитку неформальної освіти, навчальних молодіжних форумів та інших просвітницьких проектів. Ця діяльність компенсує недоотримані знання під час формальної освіти, а також сприяє підвищенню у молоді відповідальності і, безумовно, мотивації.

    Зокрема, розповів про Форум активної молоді, який на минулих вихідних провела громадська організація «Перспектива молодi». Під час форуму молодь навчалася тому, як розвиватися самим, розвивати рідне місто і реалізовувати цікаві громадські проекти. Безумовно, мова йшла і про  безпосередню підтримку молодіжних проектів та ініціатив, які стосуються галузі культури, урбаністики, екологічної, соціальної сфери, здорового способу життя, спорту тощо.

    Як відомо, Культурно-мистецький фонд «Перспектива» щорічно проводить конкурс грантів для талановитої молоді. У результаті спільної роботи жителі обласного центру отримали низку креативних міських проектів. Зокрема, це інсталяція парасолькової алеї  «Umbrella Sky», проект «Поезія стін», арт-об’єкт  «Політ крізь віки», «Вуличне піаніно», перший люмінесцентний мурал «Королева ночі», «Локація mix-відпочинку - якісне дозвілля для суспільства». З останніх екологічних проектів – «Екопатруль» та «Нове дерево».