Свята для нас – улюблена робота

 • 16 трав. 2016 12:57
 • 863
  • Новина Свята для нас – улюблена робота Ранкове місто. Кропивницький

  Державні свята не обмежуються лише офіціозом. Громадські ініціативи все активніше згуртовують у дружні кола представників різних громадських організацій і національностей. Так, травневі дні Примирення, Перемоги, Матері та Європи об’єднали творчі зусилля болгарської общини «Нашите хора», клубу авторської пісні й поезії «Байгород», обласних організацій «Знання» та «Правовий захист населення» (очільники Людмила Герасименко і Віталій Коротков) та фольклорного гурту «Горицвіт» с. Гірничого (худ. керівник Ніна Міщан).          Керівники й активісти громадських організацій взяли участь у концерті бардівського дуету «Меж ещё и уже» у складі Ольги Стогній та Анатолія Суворого (м. Дніпродзержинськ) на малій сцені театру корифеїв. Керівник «Байгороду» Віктор Холявко не раз запрошував нам гарних бардів з Москви, Києва, Вінниці, Одеси, Криму. Цього разу були Лауреати й дипломанти 19-ти міжнародних фестивалів авторської пісні, організатори трьох міжнародних фестивалів «Київська Русь», які дали недавно півдесятка концертів для воїнів АТО, входять у «Бард-Сотню» України. Співали вони переважно російські пісні, жартівливо-пародійного плану, з репертуару відомих бардів, розрахованих на людей «розумного» віку, як з пошаною назвали вони вдячних слухачів. В антракті болгарська община душевно поділилась болгарською піснею й поезією та вручила гостям панно, виготовлене майстринею ЗемфіроюШтерєвою. Була й спортивна пауза: показові виступи тхеквондистів: двократної чемпіонки України та Європи Лілії Діордієвої та її друзів-спортсменів.

              А в селищі Гірничому на концерт зібрались ветерани ВВВ та працівники геологічної експедиції, для яких невтомний «Горицвіт» проспівав півсотню пісень воєнної тематики, хором підспівував і зал.

              Прозвучали й вірші про війнуВіталія Короткова та Ніни Міщан, а також моя розповідь про героїзм матерів світу – на прикладі п’єси Карела Чапека «Мати».

              Ветеран Другої світової війни, болгарка Земфіра  Штерєва, яка у війну доглядала поранених і співала їм, виконала знаменитий «Синий платочек». А керівник «Нашите хора» Сергій Осадчий вручив Ніні Міщан грамоту від болгарського громадського діяча ВеселинаСотирова за співпрацю. Після цього наші артисти поїхали ще й у сусіднє село Клинці, де піснями привітали з травневими святами сільський, вічно заклопотаний роботою народ.

              Були оплески, квіти, теплі щирі слова подяки і сльози, і усмішки – від них у кожного теплішає на душі і затишнішає в Україні, яка вкотре бореться і вірить у нову Перемогу.Ось так наша спільнота вже не вперше ефективно втілила в життя заповіт Кубрата: «В єднанні – сила».

  Антоніна Корінь,

    м. Кіровоград