Святкова експозиція у художньому музеї

  • 2 груд. 2010 10:48
  • 735
    • Новина Святкова експозиція у художньому музеї Ранкове місто. Кропивницький

    1 грудня в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію до відзначення 85-річчя з дня народження народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, засновника заслуженого ансамблю танцю України «Ятрань» і академічного театру народної музики, пісні і танцю «Зоряни», почесного громадянина міста Кіровограда, володаря почесної відзнаки «Честь і слава Кіровоградщини» Анатолія Михайловича Кривохижи.

    Український культурний діяч і педагог Анатолій Михайлович Кривохижа народився 1 грудня 1925 року в с. Копанки Маловисківського району Кіровоградської області. В 1957 році закінчив факультет фізичного виховання зі спеціальності «Фізичне виховання» Омського державного педагогічного інституту фізичної культури. У цьому ж році став засновником заслуженого ансамблю танцю України «Ятрань», у якому він плідно працював як збирач та пропагандист народного хореографічного мистецтва протягом багатьох років. За час роботи в ансамблі Анатолій Михайлович здійснив багато хореографічних постановок, які увійшли в скарбницю українського хореографічного мистецтва. Колектив із тріумфом гастролював у багатьох країнах світу. У 1968 році на ІХ Всесвітньому фестивалі молоді і студентів у Софії виборов Велику золоту медаль, володар головного призу «Золотий черевичок» Міжнародного фольклорного конкурсу в Угорщині (1972) та багатьох інших нагород. 1967 року йому було присвоєне звання заслуженого діяча мистецтв, а 1973 року – отримав звання народного артиста України.

    Леся Дмітрієва, екскурсовод І категорії відділу науково-просвітницької роботи Кіровоградського обласного художнього музею