«Своя» команда для Баранців

• 4 квіт. 2016 13:24
  • 754
    • Новина «Своя» команда для Баранців Ранкове місто. Кропивницький

Правий був головний тренер «Зірки» Сергій Лавриненко, який нещодавно сказав, що кожний матч для його підопічних буде надважким. Адже на лідера усі, без винятку, суперники будуть налаштовуватися по-особливому.

І матч із ФК «Тернопіль» тільки підтвердив, що для перемоги, окрім майстерності, нашим хлопцям потрібно проявити силу волі, характер та вміння терпіти. Все це і стало запорукою сьогоднішньої надважливої звитяги.

Виходячи на виїзний матч проти ФК «Тернопіль», кіровоградська «Зірка» вже знала результати своїх конкурентів. «Черкаський Дніпро» переграв криворізький «Гірник» − 2:1, і в турнірній таблиці команди помінялись місцями, «Оболонь-Бровар» із таким же рахунком здолала «Гірник-Спорт», а «Геліос» із рахунком 2:0 переміг МФК «Миколаїв». Тож підопічні Сергія Лавриненка отримали шанс відірватися від найближчого переслідувача на шість очок.

Не могли допомогти кіровоградцям у цьому матчі дискваліфіковані Максим Ковальов та Владислав Лупашко. У стартовому складі їх замінили Ярема Каваців та дебютант Руслан Зубков, який провів перший матч за нову команду. Порівняно з домашньою грою проти ПФК «Суми», було ще дві зміни − Олег Допілка та Роман Локтіонов лишилися на лавці запасних, а Дмитро Фатєєв та Олександр Деребчинський вийшли у старті. З капітанською пов’язкою на поле «Зірку» вивів Григорій Баранець.

Щодо перипетій матчу, то вже перша небезпечна атака «Тернополя» стала гольовою. Андрій Шевчук майже з лінії штрафного майданчику ударом боковими ножицями (як модно зараз казати – бісіклетою) замкнув передачу з правого флангу − 1:0. Такої спритності від господарів ніхто не очікував. «Зірці» вже потрібно було відіграватися. Через декілька хвилин Дмитро Фатєєв отримав м’яч у штрафному майданчику суперника та хотів головою прострілити на своїх партнерів, але зробив це трохи невдало. За хвилину Артем Щедрий заробив небезпечний стандарт біля кута штрафного майданчика, та сам же його і виконав потужним ударом у дев’ятку. Аби не воротар Сергій Чернобай, вийшов би дуже красивий гол.

На 19-й хвилині гри практично єдину помилку у грі допустив Євген Паст, який невдало вибив м’яч від воріт. Ним заволодів Тарас Кривий, прорвався лівим флангом, обіграв Олександра Кучеренка, ввійшов у штрафний майданчик та впав. Тернопільці вимагали пенальті, але арбітр чітко розірбрався у цій ситуації. «Зірці» в ці хвилини ніяк не вдавалося провести якісний наступ на ворота суперників, а от «Тернопіль» сподівався на тактику закидань у володіння Євгена Паста. Тактика господарів будувалася за принципом: «Вперед загилиш – у ворота поцілиш». І, що цікаво, така невигадлива гра створювала проблеми нашим захисникам. У середині першого тайму кіперу кіровоградців довелося демонструвати дива реакції після удару з району одинадцятиметрової позначки. Та от на 29-й хвилині кіровоградці провели стрімку контратаку після швидкого розіграшу стандарту й зрівняли рахунок. Борис Баранець вийшов сам на сам із голкіпером Сергієм Чернобаєм і спокійно покотив м’яч повз нього точно у ворота − 1:1.

Але більшого «Зірка» в першій половині досягти не змогла, хоч при цьому пропустила декілька випадів на свої ворота. Роман Гаврилюк із-за меж штрафного майданчика зарядив м’яч вище поперечини, а за хвилину до свистка на перерву, знову ж таки боковими ножицями, намагався пробити Ігор Курило, та нашу команду врятував Ярема Каваців.

У другому таймі, який розпочався з чергового удару Ігоря Курила над воротами Паста, слід було щось змінювати у грі нашої команди. Не дивно, що фактично одразу Сергій Лавриненко провів подвійну заміну. Замість Олександра Деребчинського та Руслана Зубкова вийшли два нападники − Роман Локтіонов та Олександр Акименко. Максимальні оберти «Зірка» ввімкнула в останній двадцятихвилинці. Спочатку Артем Щедрий отримав розрізний пас у штрафному майданчику тернопольців, розвернувся, але слабко пробив по центру воріт прямо у руки Сергію Чернобаю. Згодом, на 77-й хвилині, Андрій Бацула зі штрафного удару чи то прострілював, чи то пробивав по воротах, і цей удар міг замикати Олександр Акименко, але не зумів виконати якісно удар, тож у підсумку м’яч пролетів повз ціль. Ще за дві хвилини подачу з правого флангу від Олексія Чичикова головою замикав Артем Щедрий, але трохи вище поперечини. І, нарешті, на 81-й хвилині, увінчалися успіхом вдалі індивідуальні дії Григорія Баранця, який чітко розібрався з захистом «Тернополя» і невідпорно пробив у дальній кут, вивівши «Зірку» вперед − 1:2! Цікаво, ще це вже четвертий м’яч Григорія у ворота ФК «Тернопіль» в 4-х іграх. А для Бориса його м’яч став другим. Як кажуть у футболі – «своя» команда для цих гравців.

Одразу ж підопічні Василя Івегеша могли зрівнювати рахунок. Степан Клекот відверто пробачив гостей. Після його удару й рикошету від Каваціва, м’яч опинився у руках Євгена Паста. Градус гри підвищився, що вилилось у штовханину в штрафному майданчику «Зірки». У результаті, по «гірчичнику» отримали Андрій Шевчук, Ярема Каваців та Євген Паст. Ще одну нагоду вирвати нічию «городяни» втратили на 87-й хвилині. Тоді затяжна атака господарів завершилась ударом Владислава Сороцького та, на щастя, Євген Паст був на висоті. Розставити всі крапки над «і» міг Роман Локтіонов, якби більш вдало замкнув подачу Андрія Бацули з лівого флангу. А так, його удар головою впритул відбив Сергій Чернобай. Голкіпер «Тернополя» побіг на останній кутовий, але він завершився фолом в атаці.

Тож, фінальний свисток арбітра зафіксував важку перемогу «Зірки» над дуже непоступливим  аутсайдером. І тепер у турнірній таблиці кіровоградці відірвалися від тріо переслідувачів  на шість очок. А вже 9 квітня «Зірку» очікує один з переслідувачів лідерів – «Десна» Чернігів. Нагадаємо, що матч відбудеться о 16.00. І команді як ніколи потрібна Ваша підтримка!

ФК «Тернопіль» (Тернопіль) – «Зірка» (Кіровоград) – 1:2 (1:1).