Світловодським школярам презентували професію військовослужбовця

 • 20 квіт. 2016 10:50
 • 1431
  • Новина Світловодським школярам презентували професію військовослужбовця Ранкове місто. Кропивницький

  «Моя майбутня професія – військовий», – під таким гаслом для випускників загальноосвітніх навчальних закладів м. Світловодськ, у рамках Декади профорієнтації молоді «Через професію – до успіху!», відбувся інформаційний захід – презентація професії військовослужбовця за участі представників  управління освіти райдержадміністрації та військового комісаріату.

  Розпочинаючи захід Ольга Бугрим, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних міськрайонного центру зайнятості, зазначила, що одне із завдань служби зайнятості – допомогти учнівській молоді, а саме тій, яка стоїть на порозі дорослого життя, обрати свій шлях до професійного самовизначення. Поінформувала присутніх про те, які послуги служба зайнятості надає молоді, які професії є актуальними на ринку праці. Наголосила, що військові професії в умовах сьогодення є найзатребуванішими. Так, сучасний військовослужбовець повинен володіти певним багажем спеціальних знань, бути практичним, рішучим, ініціативним, готовим до ризику, наполегливим, відповідальним, переконливим, мати активну життєву позицію, розвинений інтелект.

  Продовжуючи презентацію професії, М. Грінченко, військовий комісар, ознайомив присутніх із військовими навчальними закладами, професіями та спеціальностями, які там можна здобути, порядком вступу до  них. Також поінформував про умови прийому та проходження громадянами України військової служби, їхніми правами та обов’язками,  головними вимогами до кандидата на військову службу за контрактом. «Варто зазначити й те, що на сьогоднішній день створена і постійно вдосконалюється гнучка система соціального захисту військовослужбовців. Держава гарантує їм грошове забезпечення, яке визначається займаною посадою, військовим званням, кваліфікацією, терміном та умовами проходження військової служби», – сказав М. Грінченко.

  На завершення заходу учасники переглянули  відеофільм «Військова служба за контрактом у Збройних Силах України», під час якого ознайомилися з умовами прийняття на військову службу за контрактом, дізналися про соціально-правовий захист військовослужбовців та перспективи професійного росту.

  Зі слів педагогічних працівників, такі заходи є складовою цілеспрямованого, організова¬ного процесу військово-патріотичного виховання молоді, що спрямоване на формування громадянина – патріота України з високою національною свідомістю, глибоким розумін¬ням громадянського обов'язку та ін.

   

   

   

  О. Бугрим