Такі дорослі, а камери бояться
У Кропивницькому відбувся довгоочікуваний для багатьох тренінг “Я в кадрі”. Він створений для тих, хто мріяв навчитися працювати перед камерою, не хвилюватися та не повторювати поширених помилок. Тренерами заходу виступили керівники дитячої студії “КУ-РАЖ” Наталя Устименко та Володимир Крутоус. Тренінг відвідав і наш кореспондент.
Організатори запланували не знайомити учасників між собою. Всі кинулися “одразу в бій”. Про себе потрібно було розповісти на камеру. Представитись та висловити очікування від тренінгу. Кожен, коли поговорив перед камерою, зрозумів свої помилки. Їх було видно, як на папері. Далі перейшли до вправ. Перша їхня частина складалася з розминки обличчя та вправ на напруження-розслаблення. Потім робота з голосом: дихання, артикуляція, гучність, тембр, темп.
Далі — практика. Наприклад, вправа "я і камера". Дорослі протягом хвилини сиділи на стільці і мовчки дивилися в об’єктив включеної камери. Найулюбленішою та, можливо, найскладнішою вправою було практичне завдання — "Казка на ніч". Отримавши текст казки, учні мали переказати його на камеру, але вже у ролі ведучих дитячої програми.
Під час запису, після отриманих знань та проведених вправ камери вже ніхто не боявся. Лишилось звичайне хвилювання, яке є навіть у професійних ведучих.
— Хочу зробити зізнання в тому, що я хвилююсь під час зйомок. Так, і це правда. На мою думку, це викоренити неможливо, але з цим можна попрацювати і навіть перетворити на щось дуже цікаве, — розповів актор, режисер, керівник дитячої кінотелестудії "КУ-РАЖ" Володимир Крутоус.
Після запису казок, всі присутні переглянули здобуті навички на екрані. Оглянувши ролики, їх обговорили. Дорослі отримали конкретні поради щодо поведінки у кадрі як від тренерів, так і від учасників тренінгу.
— Якщо мене запитати, що ніколи не зміниться на телебаченні, я відповім: дискомфорт перед камерою. Бо відсотків дев’яносто людей його відчувають. Хтось ніяковіє, хтось починає запинатися, комусь заважають руки, у когось перехоплює дихання, блукає погляд, калатає серце… А хтось просто не в змозі вимовити ані слова, хоча добре знає, про що йому треба говорити. Багато років я вчу дітей долати це хвилювання, налаштовуватись та працювати у кадрі. Тепер настав час ділитися своїм досвідом із дорослими, — розповіла одна з тренерок «Я в кадрі», викладач техніки екранного мовлення Наталія Устименко.
Після завершення заходу учасники висловились, що їм стало набагато легше працювати перед камерою. Для себе вони зруйнували деякі звички. Зрозуміли, як правильно працювати в кадрі.
— Ми з другом плануємо створювати медіапроект, що пов’язаний з подорожами в горах. Протягом сьогоднішнього дня я отримав чималу базу знань, яку використаю під час роботи в кадрі. Тепер щодня розминатиму своє обличчя, щоб перед камерою краще показувати емоції. З нетерпінням чекаю наступного тренінгу, — розповів учасник заходу Сергій Стельмашенко.
Другого березня відбувся другий тренінг для людей, які хочуть навчитися працювати в кадрі та не боятися камери. На новому заході тренери включили в програму нові сучасні методики та практичні тренінги.
Дмитро Семенюк
Нагадаємо: Уряд запрошує студентів долучитися до Національної програми стажувань у органах виконавчої влади