Тетяна Ковальчук: Щороку від одного до трьох мільйонів дітей в Україні страждають від насильства

  • 4 черв. 2019 14:10
  • 1076
    • Новина Тетяна Ковальчук: Щороку від одного до трьох мільйонів дітей в Україні страждають від насильства Ранкове місто. Кропивницький
     
    Про це 3 червня сказала заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук під час конференції «Зупинимо насильство над дітьми», організаторами якої виступили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Уряд України.
     
     
    Захід зібрав урядовців, представників агентств ООН, донорів, міжнародних та національних експертів, представників громадянського суспільства, а також науковців. Учасники події обговорили руйнівні наслідки насильства над дітьми та стратегії реагування на виявлені факти насильницьких дій.
     
    Конференція покликана мобілізувати зусилля для розробки ефективних рішень і механізмів попередження насильства та сприяти мідсекторній співпраці для вирішення цієї проблеми.
     
    - На сьогодні в Україні проживає 7,6 млн. дітей (майже 18% від загальної кількості населення). За статистикою, щороку від 1 до 3 млн. дітей в Україні стають жертвами або свідками насильства, прояви якого можуть бути різними - фізичне, сексуальне, психологічне, економічне насильство тощо, – зазначила Тетяна Ковальчук.
     
    Разом з тим, заступниця міністра зауважила, що більшість випадків насильства над дітьми носять латентний характер. 
     
    - Тільки з початку цього року відносно дітей учинено понад 1600 кримінальних злочинів, у тому числі понад 400 – тяжких та особливо тяжких, – повідомила Тетяна Ковальчук.
     
    - Велика роль у вирішенні проблем насильства покладається на Міністерство внутрішніх справ та Національну поліцію, як правоохоронні органи, що покликані захищати права дітей, забезпечувати їхню безпеку та право на життя, виховання та розвиток. Усі наші кроки в цьому напрямку мають бути зваженими і узгодженими, адже кожна дитина заслуговує того, щоб відчувати себе в безпеці й бути вільною, бути собою, - додала заступниця міністра внутрішніх справ.
     
    - Процес прийняття політичних рішень щодо подолання насильства над дітьми потребує координації та співпраці на всіх рівнях. Уряд України на найвищому рівні зобов‘язується забезпечити всебічну та скоординовану співпрацю для вирішення проблеми насильство над дітьми в Україні, – запевнили в Уряді України.
     
     За словами Оснат Лубрані, Кординаторки системи ООН в Україні та Координаторки з гуманітарних питань, насильство над дітьми не можна толерувати чи ігнорувати. 
     
    - Лідери з усього світу взяли на себе зобов‘язання зупинити насилля над дітьми до 2030 року в рамках досягнення Цілей сталого розвитку. Сьогоднішня конференція зібрала ключові сторони в Україні для досягнення цієї ж цілі. Це унікальна можливість об‘єднати зусилля, щоб захистити найцінніший потенціал України – її дітей, – заявила Оснат Лубрані.
     
    Насильство над дітьми можна зупинити. Йому необхідно запобігти. Як перший крок, ми повинні забезпечити, щоб насилля в усіх його проявах було задокументовано. Захист дітей є викликом для всіх нас. Системи охорони здоров‘я, освіти, кримінальної юстиції, соціальних служб, правозахисні організації, медіа та бізнем – усі ми зацікавлені в тому, щоб зупинити насилля над дітьми. Лише доклавши спільних зусиль, ми зможемо знайти ефективні шляхи досягнути цієї мети, – відзначила Лора Білл, заступниця голови представництва ЮНІСЕФ в Україні.
     
    Очікуваним результатом конференції є розробка спільного плану дій вирішення проблеми насильства над дітьми в Україні.
     
    Довідково: захист дітей лежить в основі мандату ЮНІСЕФ з моменту започаткування організації. Конвенція ООН про права дитини, яка є ключовим міжнародно-правовим документов, вказує на те, що кожна дитина має право жити, рости і бути захищеною від усіх форм насильства. Принцип запобігання та реагування на насильство, жорстоке поводження та експлуатація дітей є основоположним для нового стратегічного плану ЮНІСЕФ.