Тетянин день. А ви вже привітали чарівних Тетян?
У січні є одне дуже відоме свято — Тетянин день. Християнське і народне свято, яке припадає на 25 січня, назване на честь святої Тетяни, християнської мучениці, яка жила в Римі. Святу Тетяну вважають покровителькою студентів, тому цього дня прийнято ще й ставити свічки за успіхи в навчанні.
Мабуть, кожен із нас у тому чи іншому віці хотів знати, хто обирав нам ім’я та що воно означає. Адже багато хто вірить, що саме ім’я неабияк впливає на долю та характер людини.
Хтось місяцями обирає своїй дитині ім’я так, щоб воно підходило за гороскопом, хтось називає своє чадо на честь дідуся чи бабусі (та інших родичів у сімейному дереві), комусь «просто сподобалось», а когось називають «святковими» іменами. Це ті, хто народився напередодні або ж у день певного свята.
Значення імені Тетяна у різних джерелах дещо відрізняється. Але всі стверджують, що володарки цього імені чарівні та впевнені в собі засновниці.
Цього дня ми вирішили поцікавитися у кропивницьких Тетян, хто дав їм таке ім’я та чи подобається воно їм.
Таня Запорожан:
— Мене так назвали, бо я народилася 22 січня, власне, напередодні самого свята. Раніше не дуже любила своє ім’я. У школі була незадоволена ним, як і багато інших дітей. Проте зараз воно мені повністю подобається. Я вважаю, що це ім’я мені абсолютно точно підходить. Хоча завжди й полюбляла ім’я Олександра.
Таня Теслюк:
— Оскільки я народилася саме в цей день, 25 січня, то інакше й не хотіли мене називати. Крім того, моя мама теж народилася цього дня, і вона теж Тетяна! Ось таке диво в наші родині. Дуже люблю своє ім’я. Воно має так багато прикладів ласкавих форм, що не може не радувати. Я про інші варіанти ніколи й не думала.
Таня Совенко:
— Мені ім’я обирали чомусь між Танею та Юлею. І зупинилися на першому варіанті. Чому саме так — не знаю. Це те, що мені розповіли. Раніше не дуже подобалося власне ім’я, мабуть, як і багатьом. Завжди здається, що чуже ім’я красивіше та милозвучніше. А зараз нормально все, подобається мені. От що-що, а я тепер розумію, що це ім’я мені підходить у всіх значеннях просто.
Таня Ткаченко:
— Мамину сестру звати Таня. Під час якогось свята мій тато сказав їй: «Якщо народиться дочка — Танею назву». Це одна з версій. А взагалі тато говорить, що йому просто подобалось це ім’я. Спочатку воно мені негарним здавалося, а потім я полюбила його. До того ж є офіційне свято. Гадаю, воно мені повністю пасує. Не уявляю себе з іншим іменем.
Таня Пташник:
— Ім’я мені обирала старша сестра. Мама зателефонувала з пологового будинку і розповіла, що народилася дівчинка, і запропонувала сестрі назвати мене. Чому саме Таня, й досі не здогадуюся. Можливо, бо Катя (моя сестра) дружила у молодшій школі із однокласницею Тетяною. Я довго звикалася з власним іменем і пройшла всі етапи від повного несприйняття до симпатії. Хоча і досі не люблю повне ім’я і жартую, якщо Тетяна, то лише Петрівна. Не уявляю себе з іншим іменем, адже часто відгукуюся на вулиці, коли кличуть не мене. До того ж вважаю, що ім’я впливає на характер. І можу відповідально зазначити, що всі Тані із крутим норовом, але щирі та емоційні люди.
Цього дня не лише вітають знайомих Тетян з іменинами, а ще й дарують їм подарунки.
У цей день також популярне ворожіння, особливо серед дівчат. Звісно, церква забороняє це робити. Але багатьох це не зупиняє. Також у свято заборонено сваритися. Треба бути миролюбним і добрим та не відмовляти в допомозі нужденним. На Тетянин день не можна залишати дім неприбраним, адже це може накликати на будинок біду.
Аліна Кулик