ТОП-10 найважливіших слів і виразів у бізнес-англійській, які варто знати

 • 9 серп. 2023 14:32
 • 204
  • Новина ТОП-10 найважливіших слів і виразів у бізнес-англійській, які варто знати Ранкове місто. Кропивницький

  Якщо ви хочете працювати на закордонну компанію віддалено чи розраховуєте на релокацію у віддаленій перспективі, вам необхідно починати вчити ділову англійську просто зараз. У цьому допоможе сервіс https://grade.ua/uk/adults/business/. Його фахівці розповіли, які слова та фрази бізнес-англійською будуть найбільш корисними. 

  ТОП-5 слів ділової англійської

  1. CEO, CFO, CTO, CMO, CSO. Усі ці абревіатури означають топові керівні посади в компанії. CEO — генеральний директор, CFO — фінансовий, CTO — технічний (найчастіше мова йде про начальника IT-служби), CMO — маркетинговий, CSO — відповідальний за охорону й безпеку. 

  2. Deadline — кінцевий термін. Зазвичай про нього кажуть у контексті виконання певного завдання. Але мова також може йти про подання звітності, проведення наради чи досягнення планових показників. 

  3. Retail — роздрібний. В англійській мові це дуже широке поняття, яке виходить далеко за межі торгівлі. Воно означає всю сферу B2C, тобто продаж будь-яких товарів і послуг пересічним громадянам, а не іншому бізнесу. 

  4. Advertisement, ad, advert — реклама. Саме це слово стосується текстових повідомлень. Якщо ви хочете сказати про ролик на ТВ, відео на YouTube чи трансляцію по радіо, краще обрати термін Commercial. 

  5. Promotion — просування. З точки зору маркетингу — це всі засоби стимуляції продажів, з погляду відділу кадрів — просування кар’єрними сходами. 

  ТОП-5 фраз ділової англійської

  1. Long shot — довгостроковий. Зазвичай цю фразу використовують, коли треба підкреслити, що це досить ризикований приціл на далеке майбутнє, який потенційно може дати великий прибуток. 

  2. In a nutshell — коротко, по суті, у двох словах. Вживається, коли треба описати щось максимально просто, опустивши складні наукові деталі. 

  3. Cut corners — зрізати шлях, прямувати найкоротшою дорогою, знайти обхід. Використовується, щоб підкреслити необхідність зосередитися на кінцевій меті й ігнорувати все інше. 

  4. Behind the scenes — за лаштунками, за кадром. Демонструє, що за певними подіями стоять приховані причини. Ця фраза також може описувати внутрішні нюанси робочого процесу. 

  5. Go the extra mile — докладати додаткових зусиль. Вживається, коли треба підкреслити важливість завдання. Такими словами ви можете наголосити, що краще виконати зайву роботу, ніж зазнати невдачі через недбалість. 

  Варто також пам’ятати, що ділова англійська — жива мова. Вона постійно змінюється та оновлюється. Саме тому її краще вивчати з учителем, ніж за допомогою книжок і словників.