Торгівля людьми: як захистити себе та своїх близьких

  • 30 лип. 2024 14:00
  • 279
    • Новина Торгівля людьми: як захистити себе та своїх близьких Ранкове місто. Кропивницький

    Про ризики нелегальної трудової міграції 29 липня говорили у приміщенні Устинівського відділу Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості під час однойменного семінару, що був проведений для незайнятих трудовою діяльністю громадян. Захід відбувся з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

    У ньому взяли участь представники КЗ Устинівської центральної бібліотеки Устинівської селищної ради Олена Ткач і Тетяна Пінчук та головний спеціаліст відділу соціального захисту та охорони здоров’я населення Устинівської селищної ради Наталія Рошик.

    В активному полілозі учасники семінару обговорили:

    - основні ризики нелегальної трудової міграції;

    - наслідки нелегального перебування за кордоном та ризики, які очікують у разі виїзду за кордон;

    - сутність поняття «торгівля людьми» та групи ризику;

    - шахрайство під час працевлаштування;

    - торгівля людьми, форми та види торгівлі людьми тощо.

    Вправа «Що я знаю про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном» допомогла безробітним закріпити знання про ризики під час найму на роботу, переїзду, роботи та проживання у країні призначення. Крім того, відбулось обговорення всіх етапів з наведенням прикладів із реального життя.

    За словами А. Хохулі, завдання служби зайнятості – застерегти та попередити шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном. «Працюючи нелегально, працівник позбавляє себе гарантованого права на працю, соціального, пенсійного забезпечення та інших соціальних гарантій. А використання тіньової зайнятості роботодавцем фактично позбавляє його права вимагати від працівника виконання якісної роботи та правил внутрішнього трудового розпорядку тощо», – підкреслила начальник відділу .

    Також вона ознайомила присутніх з інформацією про стан місцевого ринку праці, перспективи працевлаштування та вільні робочі місця. Поінформувала й про заходи, які проводить служба зайнятості у напрямку попередження торгівлі людьми, а також окреслила переваги легального працевлаштування в Україні.

    Обговорення нагального питання було жвавим: за допомогою питань-відповідей учасники семінару мали змогу отримати чіткі відповіді на свої питання та усвідомити ризики нелегальної трудової міграції й роботи «у тіні». Запитань під час дискусії, що відбулася у онлайн-режимі, було чимало: від того, як треба правильно збиратися у подорож за кордон та як відрізняти сумнівні оголошення про працевлаштування, до правових аспектів легального працевлаштування.

    Кіровоградський обласний центр зайнятості