У 10 громадах Кіровоградської області розпочинається новий проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах”
Розв'язувати проблеми через діалог: в 10 громадах Кіровоградської області розпочинається новий проєкт, сповіщає Олександрійська міська рада
Знайти порозуміння між мешканцями та іншими зацікавленими сторонами в громаді, врахувати інтереси різних груп при прийнятті рішень, побудувати стійку та продуктивну комунікацію між органами влади та жителями громади для розв'язання актуальних проблем.
Саме на це спрямований проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, в якому бере участь Кіровоградська область. Проєкт реалізується Спілкою "Громадські Ініціативи України" за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe і спрямований на посилення діалогового підходу як важливого інструменту реалізації місцевого самоврядування в українських громадах.
На цей час в результаті незалежного відбору, вже було визначено 10 громад-учасниць проєкту в Кіровоградській області. Зокрема в проєкті візьме участь Олександрійська громада.
Також до проєкту увійшли: Устинівська, Онуфріївська, Бобринецька, Суботцівська, Дмитрівська, Маловисківська, Новоархангельська, Кетрисанівська та Мар'янівська громади.
У рамках проєкту представники місцевого самоврядування з громад навчатимуться використовувати діалогові методики при проведенні консультацій з громадськістю та на практиці застосують набуті знання.
У кожній з громад, які беруть участь в проєкті, застосовуючи методи діалогового підходу, будуть обрані актуальні теми місцевого розвитку, з`ясовані різні бачення розв'язання місцевих проблем, відбудуться громадські обговорення із залученням всіх зацікавлених сторін.
Набутий досвід дозволить активніше залучати мешканців громад до процесів прийняття рішень на місцевому рівні в наступні роки, розкриє потенціал громад в процесі відновлення та відбудови, залучення додаткових ресурсів через співпрацю з державними та міжнародними фондами.
Допомагатиме громадам опанувати інструментами діалогового підходу в процесі проведення громадських консультацій місцевий координатор із нашої області Сергій Ткаченко.
- Порозуміння та згуртованість всередині громади – це запорука стійкості та витривалості сьогодні в умовах інформаційних атак ворога, який різними засобами намагається розколоти українське суспільство, посіяти розбрат та зневіру. Ті громади, що зможуть вчасно та ефективно залучити нових мешканців, отримають переваги у вигляді: зменшення соціальної напруги, посилення кадрового потенціалу, залучення додаткових фінансових, матеріальних та інвестиційних ресурсів, стійкість до потенційних конфліктів в період інформаційних воєн. Опанувавши загальноприйняті в країнах ЄС процедури та практики щодо ухвалення рішень на місцевому рівні, громади зможуть краще підготуватись до участі в програмах з відновлення України, – зазначив координатор проєкту, голова Правління Спілки «Громадські ініціативи України» Юрій Степанець.
Відзначимо, що проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах” реалізується Спілкою "Громадські Ініціативи України" за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe в 120 громадах з 12 областей України і є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на локальному рівні.
Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.
U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.