У допрацьованому проєкті Держбюджету-2021 зменшено дефіцит з 6% до 5,5%

  • 27 лист. 2020 16:35
  • 886
    • Новина У допрацьованому проєкті Держбюджету-2021 зменшено дефіцит з 6% до 5,5% Ранкове місто. Кропивницький
     
    Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні 26 листопада схвалив два проєкти законів: «Про Державний бюджет України на 2021 рік» (підготовлений до другого читання) та «Про Національне антикорупційне бюро України».
     
    Про це інформує Урядовий портал.
     
    Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відзначив, що для затвердження проекту Державного бюджету до другого читання Уряд провів багато спільної роботи та консультацій з народними депутатами та експертами.
    - Врахували більшість з наданих пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки. Ключовий аспект — це те, що бюджет залишається збалансованим та реалістичним до виконання. У наступному році ми очікуємо зростання економіки, що дозволить нам продовжити збільшення видатків на медицину, освіту, оборону та інші галузі, — зазначив очільник Уряду.
     
    За словами Прем’єр-міністра, доходи проекту Держбюджету на 2021 рік передбачено в сумі 1 трлн 92 млрд грн, а видатки — у сумі 1 трлн 328 млрд грн.
    - Знайдено можливість зменшити дефіцит держбюджету по відношенню до ВВП з 6% до 5,5%. У бюджеті цього року дефіцит закладався на рівні 7,5%, — відзначив Денис Шмигаль.
    Глава Уряду підкреслив, що на 2021 рік пропонується збалансований бюджет, у якому не передбачається збільшення податків для бізнесу й водночас покращується фінансування соціальної сфери, медицини, передбачена підтримка підприємцям, які постраждали від пандемії.
     
    - Цей бюджет залишається бюджетом можливостей для розвитку і для промисловості, і для малого та середнього бізнесу, — наголосив Денис Шмигаль.
    У законопроєкті «Про Національне антикорупційне бюро України», за словами Прем’єр-міністра, Уряд пропонує встановити повноваження Верховної Ради ухвалювати рішення про звільнення Директора Національного бюро з посади за наявності підстав чітко виписаних у законі.
    - При цьому важливим положенням запропонованого законопроекту є позиція, що нинішній керівник НАБУ продовжує здійснювати свої повноваження до моменту призначення нового керівника, — підкреслив очільник Уряду.
    Прем’єр-міністр додав, що таким чином Уряд зміцнює «антикорупційну архітектуру» та залишається вірними антикорупційній політиці.