У Кропивницькій філармонії стартував новий концертний проєкт

  • 25 квіт. 2023 08:15
  • 436
    • Новина У Кропивницькій філармонії стартував новий концертний проєкт Ранкове місто. Кропивницький
     
    У Кропивницькому стартував концертний проєкт «Митці Кіровоградщини», започаткований Кіровоградською обласною філармонією та Кропивницьким музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського.
     
    Відкрили його учасники гуртів «Гілка», «Дике Поле», «Млиночок» та студентського фольклорного ансамблю Кропивницького музичного фахового коледжу. Вони представили кращі зразки автентичного фольклору, записані в області за останні 35 років. 
     
     
    Ведучий творчого вечора, директор музею Олександр Полячок та науковий співробітник Олександр Терещенко розповіли учасникам заходу, як у перші роки незалежності аудіоальбоми автентичного фольклору Кіровоградщини побачили світ у Бельгії, Польщі та Україні. Головна заслуга в цьому фольклористки, засновниці гурту «Гілка» Ніни Керімової, яка нині мешкає в Німеччині.
     
    Її справу продовжили Олександр і Наталя Терещенки, які в 1999 році створили фольклорний гурт і неформальне фольклористичне об’єднання «Дике Поле». Підготували до видання серію дисків, пісенних збірок та досліджень фольклору краю, виступили на міжнародних фестивалях «Країна Мрій», «Київська Русь», «Ростоки», на концертах та конференціях у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Чехії.  
     
     
    У 2011 році Світлана Концедалова та Олександр Полячок, базуючись на матеріалах Керімової та подружжя Терещенків, заснували гурт «Млиночок» та стали учасниками міжнародного проєкту «Віртуальне село». З цими колективами вони презентували пісні нашого краю на сценах Паризької філармонії, Ліонської консерваторії, залу «Альгамбра» в Женеві, а також на кількох міжнародних фестивалях у Польщі та престижному Bard Music Festival у штаті Нью-Йорк. Під час концерту «Млиночок» виконав пісні з творчих проєктів «Перекотиполе» та «Пісні батьківщини Кароля Шимановського».
     
    Олександр Терещенко сольно і в дуеті з дружиною виконав кілька пісень, записаних особисто під час експедицій, зокрема до села Федорівка тоді ще Петрівського району. Він поділився думками про можливості збереження традиційного українського фольклору, розповів про проєкт всеукраїнського масштабу Чумацькі пісні, реалізований за підтримки Українського культурного фонду. 
     
    Учасниці студентського гурту Кропивницького музичного фахового коледжу під керівництвом Наталії Терещенко підхопили пісню, початок якої присутні почули в записі від сільських співачок. Таке зворушливе поєднання голосів минулого і сьогодення створило ефект діалогу поколінь. 
     
    Весняні пісні-заклички лунали з балконів зали, нагадуючи про традицію виходити з такими піснями на узвишшя. До танків-хороводів Кривого танцю, Царівни, Шума та інших долучилося чимало глядачів. Прозвучала й пісня, яка виконувалась під час обряду вітання з Великоднем. Такий обряд існував на Кіровоградщині до 30-тих років минулого століття. Христувальників зі святковим кошиком зустріла директорка філармонії Наталія Агапеєва. Вона також вручила подяки учасникам концерту й відзначила їхній внесок у культуру області.