У Кропивницькому Асоціація політичних наук прозвітувала за рік роботи

  • 14 груд. 2016 13:05
  • 907
    • Новина У Кропивницькому Асоціація політичних наук прозвітувала за рік роботи Ранкове місто. Кропивницький

     Головним же здобутком АПН вважає отримання обласним центром нової української назви.Крім цього,зібрана значн кількість різноманітних розслідувань,проте,як повідомила юристка АПН Діана Бондаренко,правоохоронці у більшості випадків одразу визнають,що  справу "поховають" -суди і прокуратура пов"язані з місцевими посадовцями вельми суттєво.Тому доведеться боротись з місцевими махінаторами столичними методами.

    «У центрі і на місцях розуміння хто є влада, і хто є опозиція, дуже різниться. Якщо на центральному рівні «Опозиційний Блок», наприклад, декларує себе опозиційними і такими, що не може бути причетними до корупції, а «Наш край» і взагалі поза владними структурами, то в Кропивницькому вони, разом із більшістю депутатів з БПП– частинаправлячої коаліції, і можуть бути активними організаторами корупційних схем», - наголосив Дмитро Сінченко, координатор Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» в Кіровоградській області.

    Починаючи з травня, кропивницькими активістами руху «Під контролем» було зібрано та направлено на юридичну перевірку, а згодом і до правоохоронних органів близько 30 корупційних кейсів, отриманих з відкритих джерел (публікацій у ЗМІ). Фігурантами цих справ стали представники всіх без виключення партій, представлених у Верховній Раді та міській раді Кропивницького.

    «На сьогодні ми маємо відповіді лише по 7 кейсах. Всі вони негативні. Хоча, в інших областях за тотожними випадками вже порушені кримінальні справи, а за деякими корупціонерів навіть притягнутодо відповідальності. Тож ми вимушені констатувати кругову поруку між владою і правоохоронними органами області. Сьогодні ми сподіваємось лише на активний старт роботи Національної агенції з питань запобігання корупції», - пояснив Дмитро Сінченко.

    Олена Сінченко, активістка Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем», в свою чергу, підкреслила: «Знакові факти політичної корупції, конфлікту інтересів не повинні забутись і лишатись поза увагою громадськості.Саме тому ми будемо вимагати у керівництва партій виключити депутатів-корупціонерів зі складу місцевих рад, користуючись механізмом імперативного мандата - незалежно від того, владою чи опозицією вони себе декларують».

    В наступному році Дмитро Сінченко і його команда планують розширити і формати роботи,і географію діяльності. Але подробиці особливо не розголошує.