У Кропивницькому може з’явитися вулиця імені Степана Бандери
Топоніми Кропивницького орієнтуються на українські маркери, інформує міська рада у ФБ.
В обласному центрі триває процес дерусифікації, декомунізаці і деколонізації об’єктів топоніміки. Сьогодні, 22 липня, відбулося засідання міської топонімічної комісії під головуванням секретаря Кропивницької міської ради Олега Колюки.
Члени комісії розглянули звернення громадян щодо перейменування вулиць, затвердили Концепцію інтеграції українських маркерів у топонімічний простір Кропивницької міської територіальної громади і схвалили перелік вулиць, що підлягають перейменуванню та напрацьованих назв до них. Своїм рішенням топонімічна комісія рекомендувала Кропивницькій міській раді перейменувати 176 вулиць, які носять назви, пов’язані з державою-окупантом.
Зокрема, серед пропозицій, які виносяться на обговорення громадськості, є зміна назв вулиць Гагаріна на Степана Бандери, Велику Пермську - на проспект Європейський, Глинки — на Княгині Ольги, провулок Декабристів — на Андрія Ліпатова. Топонімічна комісія пропонує також увічнити у назвах міських вулиць і провулків імена Юрка Тютюнника, Любомира Гузара, Левка Лук’яненка, Квітки Цісик, Петра Яцика, Світлани Барабаш, Віктора Погрібного, Віталія Кривенка, Віктора Френчка, Марії Примаченко, Вінстона Черчилля та багато інших.
- Сьогодні 176 назв топонімів пропонуємо громаді на обговорення. Це майже половина тієї кількості, яка була запропонована з початку процесу перейменування з 2015 року. Велику роботу провела робоча група топонімічної комісії, саме вона напрацювала назви, врахувала пропозиції громадських організацій, громадян. Майже з усіма пропозиціями члени топонімічної комісії погодилися й затвердили їх до обговорення. Надзвичайно важлива й Концепція, яку ми затвердили, адже вона чітко встановлює критерії, за якими ми підходитимемо до процесу перейменування і які мають враховувати також громада, коли вноситиме свої пропозиції під час громадського обговорення. Перш за все — це орієнтація на українські маркери. Якщо подивитися на затверджений до обговорення список, це 80-90% україноорієнтовані нові назви, пов’язані з видатними місцевими і українськими діячами, історичними подіями тощо, - відзначив секретар міської ради Олег Колюка.
Громадське обговорення запропонованих нових назв вулиць триватиме протягом місяця з дати оприлюднення списку на офіційному сайті Кропивницької міської ради. Потім рішення про зміну назв вулиць прийматимуть депутати на сесії міської ради.