У Кропивницькому можуть скоротити старші класи через погані показники ЗНО
14 лист. 2016 14:30
2800
Таку інформацію надала начальник управління освіти Лариса Костенко на прес-конференції.
Поступово розпочинається у школах підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання. Цього року державна підсумкова атестація буде відбуватися у формі ЗНО. Учні будуть здавати Українську мову та літературу, на вибір Історію України або математику та один предмет за побажанням учня.
Реєстрація на ЗНО почнеться 6 лютого і закінчиться 17 березня. Проведення планують на червень, щоб школи змогли повністю завершити навчальну програму.
Щоб підготуватися до процедури складання оцінювання, проводять пробні ЗНО.
Зі слів начальника управління освіти, у кожній школі буде пункт з підготовки до ЗНО: "Зараз усі працюють на рейтинг балів у ЗНО, оскільки ми плануємо залишити лише 10 шкіл зі старшими класами. Частину доведеться закрити".
"Там, де рейтинг по ЗНО був низький, ми не відкрили 10-ті класи. Впевнено можу сказати, що ті учні, які пішли зі шкіл з низьким рейтингом вчинили правильно і пішли до професійних училищ, технікумів. Вони не будуть витрачати час і отримають освіту, яка їм дійсно потрібна", - доповіла начальник управління освіти.
Однак досі невідомо, хто фінансуватиме ПТУ: державний чи місцевий бюджет. Зі слів Лариси Костенко зараз вирішується звідкіля прийдуть кошти на ПТУ та хто ними буде керувати. За минулий рік витратили з міського бюджету 53 млн. на фінансування. До того ж у планах на 2017 рік є виділення коштів на модернізацію матеріально-технічної бази ПТУ №8 для спеціальностей сантехніка та інших. Хорошее образование закладывает хоршее будущее для детей. Бесплатное образование в германии - может помочь получить хорошее и независимое образование в одной из Европейских стран.
Лариса Костенко повідомила, що плани проводити обов’язкове ЗНО з англійської мови відтерміновано до 2018 року і не буде проводитися цього року.
Наразі управління готується до місячника української писемності. Також найближчим часом буде проведено конкурс на кращого вчителя року у місті за предметами: біологія, математика, музичне мистецтво та початкові класи.
Однак з 1 вересня у галузі освіти почався кадровий голод: "Не вистачає вихователів, працівників їдалень. З медичними сестрами та вчителів молодших класів є проблеми. Вакансії є, але молодь не сильно бажає йти працювати у школу", - розповіла Лариса Костенко.
Повідомляє кореспондент Трибуни з міськради.