У кропивницькому музеї відкрили віртуальну виставку відомого художника-земляка

 • 16 трав. 2023 13:10
 • 463
  • Новина У кропивницькому музеї відкрили віртуальну виставку відомого художника-земляка Ранкове місто. Кропивницький
   
  Художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна презентує віртуальну виставку «Живописна палітра Сергія Шаповалова», присвячену 80-річчю з дня народження відомого українського митця, сповіщає Кропивницька міська рада.
   
  Заслуженого художника України Сергія Шаповалова називали поетом степової райдуги, адже саме барвистою веселкою насичені його твори, які вражають експресією виконання і невичерпним оптимізмом, наповнюють позитивними емоціями та здіймають над буденністю, вселяючи віру в перемогу краси і мистецтва.
   
   
  В творчості Сергій Шаповалов надавав перевагу реалістичній манері виконання, свої роботи писав у техніці пастозного живопису, що було своєрідною візитівкою художника. Його улюбленими жанрами були натюрморти і пейзажі, серед яких чимало колоритних краєвидів Кропивницького, осяяних любов’ю до  неповторної архітектури його історичного центру. 
   
  Експозицію пам’ятної виставки  складають десять живописних творів  художника з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво» різних років виконання, які живописець дарував під час презентацій персональних виставок в музеї.
   
  У жовтні 2020 року в рамках музейного арт-проєкту «В майстерні художника» експонувалася виставка «Живописні експромти Сергія Шаповалова», вона виявилася останньою в житті художника, який відійшов у засвіти 4 листопада 2021 року. Доповнюють виставку фото Сергія Шаповалова в майстерні та під час мистецьких подій в музеї Олександра Осмьоркіна.
   
   
  Ознайомитися з віртуальною виставкою «Живописна палітра Сергія Шаповалова» можна на музейному вебсайті в розділі «Вибрані виставки».
   
   
  Довідково:
   
  Сергій Гаврилович Шаповалов народився 15 травня 1943 року в селі Інгуло-Кам’янка Новгородківського району Кіровоградської області. У 1974 році закінчив Київський державний художній інститут, нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, за спеціальністю «живопис». Багато років успішно працював художником-живописцем в Кіровоградських художньо-виробничих майстернях. Був учасник численних міських, обласних, всеукраїнських та зарубіжних виставок. Мав чимало персональних виставок в музеях Кропивницького, в Національному музеї Тараса Шевченка в Києві, в Гвадалахарі (Іспанія). Його твори прикрашають колекції художніх музеїв і приватних збірок в Україні та за кордоном.
   
  У 2008 році він був удостоєний почесного звання Заслужений художник України. Став лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «Національна традиція» у 2006 році та  міської художньої премії імені Бориса Вінтенка у 2020-му. За поданням музею у 2011 році представлявся на міській Дошці пошани в номінації «Кращий діяч мистецтв». А в 2019-му з  нагоди 265-ї річниці заснування міста отримав Відзнаку Кропивницького міської ради та виконавчого комітету «За заслуги» ІІ ступеню.