У Кропивницькому обладнали пункти незламності для маломобільних груп

 • 27 січ. 2023 14:14
 • 481
  • Новина У Кропивницькому обладнали пункти незламності для маломобільних груп Ранкове місто. Кропивницький
   
  У Кропивницькому наполегливо розширюється мережа «Пунктів незламності». В обласному центрі обладнали додаткові пункти обігріву, адаптовані для маломобільних груп населення, розповіли в Кропивницькій міській раді.
   
  Під час блекауту в них можуть одночасно розміститися майже півтори сотні людей. Готовність пунктів приймати людей у разі необхідності перевірили секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка та директорка департаменту соціального захисту населення Кропивницької міської ради Юлія Вовк.
  - Пункти незламності, які розташовані на вулицях Кропивницького, 106, та Олени Теліги, 75, зможуть прийняти не лише громадян, які знаходяться під опікою комунальної установи «Кропивницький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» Кропивницької міської ради і Кропивницького міського центру обліку та тимчасового перебування бездомних осіб, а й тих маломобільних містян, які не отримують соціальні послуги в даних установах.
  - Пункт незламності, що розташований в Комунальному закладі «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за адресою вул. Бєляєва, 72, зможе прихистити у себе в умовах блекауту сім’ї, в яких є діти з інвалідністю. Якщо виникне така ситуація, то маломобільних осіб з їхніх осель у пункти обігріву доставлятимуть соціальні таксі, - повідомила Юлія Вовк.
  Кропивницький центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю став першим не тільки на Кіровоградщині, а й в Україні, де відкрили пункт незламності для родин із дітьми з інвалідністю. Центр із перших днів війни почав приймати внутрішньо переміщених осіб, і нині у ньому мешкають семеро вимушених переселенців. Нині тут обладнали ще й пункт незламності на випадок блекауту. Центр має один генератор, який живить електроенергією, і буржуйку, як альтернативний вид опалення.
   
  - Пункт незламності обладнали досить швидко. Приміщення центру має пандус, підйомник для візочків. Крім того, додатково встановили у кімнаті на другому поверсі буржуйку, маємо запас дров, подовжувачі, посуд. У кімнатах є ліжка, сповивальний столик, ігровий куточок для дітей, є кімната для приготування їжі і прання. Тут можуть одночасно розміститися 66 батьків із дітьми, - розповідає директорка закладу Лілія Місюня. - Ми всі тут живемо, як одна родина, і готові допомагати один одному. Ось жіночки-переселенці, які у нас живуть, допомагають і їжу приготувати, і постіль перестелити. По-людському ставимося один до одного.
  На 27 ліжок і 25 сидячих місць для людей похилого віку розрахований пункт незламності у Кропивницькому центрі обліку та тимчасового перебування бездомних осіб. Тут також, крім безпритульних, мешкають вимушені переселенці. Утім у центрі додатково обладнали кімнати ліжками і стільцями для перебування на час блекауту літніх людей. Пункт незламності забезпечений генератором, подовжувачами, посудом, є запас води і дров.
   
  Ще на 25 ліжок розрахований пункт незламності у Кропивницькому територіальному центрі соціального захисту населення по вулиці Кропивницького. Тут також є генератор для електроживлення, подовжувачі, посуд, запас води тощо.
   
  - Сьогодні до мережі пунктів незламності Кропивницького додалися три нові пункти, адаптовані суто для маломобільних груп населення. Наше місто стало першим у державі, де для людей із інвалідністю, одиноких людей похилого віку є місця, де вони отримають необхідну допомогу і підтримку у разі блекауту. Міські соціальні служби і працівники закладів, на базі яких створені ці пункти незламності, не сприйняли цю роботу, як формальність, а поставилися відповідально і створили умови перебування у пунктах, наближені до домашніх, адже категорія людей, які тут перебуватимуть, потребує особливої уваги і турботи, - відзначив секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка і додав: - у Кропивницькому незабаром планують відкрити ще 15 пунктів обігріву.