У Кропивницькому показали фото деокупованих Миколаївщини і Херсонщини

  • 13 черв. 2023 21:27
  • 1018
    • Новина У Кропивницькому показали фото деокупованих Миколаївщини і Херсонщини Ранкове місто. Кропивницький
     
    В Музеї мистецтв розгорнуто фотовиставку - інсталяцію «Фортеця Півдня» - Миколаїв. Херсон. Деокуповані території. Завдяки фотографії документально зафіксовано вигляд визволених від окупантів Миколаївщини та частини Херсонщини, талановито передано щирі емоції місцевих жителів, які зустрічали бійців Збройних сил України.
     
    Автори виставки Сергій Кононенко та Дмитро Скороходов створили унікальну хроніку життя і боротьби Миколаєва від початку повномасштабної російсько-української війни. 
    На більше ніж ста світлинах професійних фотографів можна побачити Миколаїв, Херсон, Чорнобаївку, Посад-Покровське, Луч та інші населені пункти нашої Батьківщини.
     
     
    Як зазначають організатори виставки, більшість з цих кадрів — ексклюзивні, а їхні автори через питання безпеки тривалий час не розголошували інформацію про свою діяльність. У березні-квітні нинішнього року виставковий проєкт вже мали змогу переглянути відвідувачі Миколаївського Будинку офіцерів флоту. Тоді у волонтерському центрі, крім фото, представили й експонати з території бойових дій.
     
    Автор фотографій Сергій Кононенко зізнається:
    - Знімати було дуже важко. Мурашки по шкірі, руки дрижать. Люди теж схвильовані, адже не знають коли «прилетить». Важко і страшно. Все, що знімав, я пропустив через своє серце - біль, втрати, жах… 
     
    - Це не художня виставка, – зазначає ще один автор світлин Dmitry  Skorohodov. - Це хроніка війни, це емоції, які я переживав, коли був у звільнених селах, в Херсоні, коли люди плакали, вперше за кілька місяців почувши Гімн України. Ми не лише фотографували. Володимир Алексєєв організував гуманітарну й культурну місію. Об’їздили чимало сіл, які були під окупацією. Так  і накопичувались ці світлини. Взагалі, за півтора місяця культурної місії волонтери БОФ відвідали 41 деокуповане село, дали 20 концертів, привезли 250 тонн гуманітарної допомоги. Ініціатором та організатором місії був Володимир Алексєєв. До проєкту приєдналися World Central Kitchen та музиканти гурту Radiostars.
    Представлена вашій увазі  фотовиставка – це занурення крізь об’єктив у реалії жорстокої війни. Конкретні історії про зруйновані долі мешканців міст і сіл, які виживали в період російської окупації. За словами авторів виставки, подібні репортажні зйомки необхідно робити, щоб зафіксувати військові злочини росіян. Адже це документальні свідчення для майбутнього міжнародного трибуналу. Важливим доповненням, що виглядає максимально атрактивно та підсилює загальний ефект сприйняття пропонованої фотовиставки, є зразки військової техніки і озброєння, як вітчизняного, так і закордонного виробництва.
     
     
    Фотографії, на яких зображені наслідки руйнувань, стійкість, втрати, біль, а також надія і воля до життя українського народу, навряд чи залишать кого байдужим, торкаються наших душ, відгукуються в серцях зацікавлених відвідувачів. Якщо це так, значить мета виставки «Фортеця Півдня» виконана на 100 відсотків. Віримо в Перемогу та допомагаємо Збройним силам України! 
     
    Довідково:
    Миколаїв — місто в Україні, обласний центр Миколаївської області та адміністративний центр Миколаївського району. Миколаїв розташований у гирлі річки Інгул, де вона впадає до Південного Бугу, за 65 кілометрів від Чорного моря. Дев'яте за кількістю мешканців місто України з населенням майже 500 000 осіб. 
     
    24 лютого 2022 року, в день широкомасштабного російського вторгнення в Україну, почалися бої за Миколаїв. 27 лютого російські війська активно почали використовувати диверсійно-розвідувальні групи. 1 березня окупанти, що спробували ввійти в Миколаїв, отримавши потужний опір, почали тікати з міста в напрямі Баштанки.
     
     
    2 березня біля села Калинівка ворог знову намагався пройти до Миколаєва, але українська артилерія розбила міст, і частина колони відступила до Херсону. 4 березня росіяни почали контрнаступ на місто зі сторони глиноземного заводу (МГЗ), зайшовши до Корабельного району, де зав'язався бій з 123-ю бригадою територіальної оборони.
     
    Зазнавши невдачі, російські загарбники відступили, але вже 7 березня війська вторгнення здійснили спробу захопити аеропорт Миколаєва, однак були вибиті ЗСУ. Згодом українські військові та інші сили спротиву відтіснили російську армію від міста.
     
    24 березня 2022 року Указом Президента, з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії російської федерації проти нашої держави, Миколаєву присвоєно почесну відзнаку «Місто-герой України». 
     
    P.S.: Щиро дякуємо за емоційне і чуттєве наповнення заходу  музикантам гуртів  «Performance Band», «RadioStars» Volodymyr Alekseev, Мері  Л та Dmitry  Skorohodov ! Це було надзвичайно зворушливо!