У Кропивницькому пройшла хода до дня бою під Крутами

 • 30 січ. 2017 13:31
 • 1057
  • Новина У Кропивницькому пройшла хода до дня бою під Крутами Ранкове місто. Кропивницький
   
  До дня вшанування Героїв Крут Кропивницьким пройшла урочиста хода націоналістів та патріотично налаштованих жителів міста.
  Організували захід міська організація ВО "Свобода" та обласний осередок Всеукраїнської громадської організації "Сокіл" повідомляє кореспондент "Трибуни" з місця події.
  До вшанування студентів, які загинули біля залізничної станції Крути під Києвом, долучилося понад сотні кропивничан. Хода пройшла від монумента "Янголу охоронцю України" до площі Героїв Майдану. Там активісти виклали свічками тризуб, як символ вшанування героїзму загиблих під Крутами.
  "Хлопці вірили в майбутнє нашої країни. Більшовики, російські окупанти катували наших полонених і потім їх розстріляли. Пройшло 99 років з дня їхньої загибелі, але вони у нашій пам’яті. І як би не старалися комуняки стерти їхній подвиг з історії, у них це не вийшло. Ми їх шануємо і пам’ятаємо. Зараз теж саме відбувається на Сході. Кращі сини нашої держави боронять Україну від російського окупанта. Знову вони хочуть насадити нам свою волю. Але я впевнений, що ми завжди будемо непереможними", – виступив депутат міськради Сергій Капітонов від ВО "Свобода".
  У бою 29 січня 1918 року близько 300 студентів-добровольців виступили проти 4000 червоногвардійців армії Михайла Муравйова. Бій тривав увесь день, і сторони зазнали значних втрат. В історію увійшов випадок страти 27 молодих хлопців червоною армією за вірність своїй країні.
  "Я кадровий військовий і завжди на заняттях говорив, ось є герої бою під Крутами. Ми повинні наслідувати їхній приклад. І мої хлопц, в донецькому аеропорту повторили героїзм героїв Крути. І кожний хлопець на блок-пості – це той самий сучасний герой Крути" – розповів капітан запасу, ветеран АТО Сергій Кваша.
  Традиційно обласний осередок Всеукраїнської громадської організації "Сокіл" збирав кошти на допомогу армії, для бійців 93 окремої механізованої бригади "Карпатська Січ". Захід завершили виконанням Гімну України.