У Кропивницькому розгорнута експозиція творів «До Канева…»

  • 23 трав. 2017 11:41
  • 1081
    • Новина У Кропивницькому розгорнута експозиція творів «До Канева…» Ранкове місто. Кропивницький
     
    «Злоначинающих спини…
    А доброзиждущим рукам
    І покажи, і поможи,
    Святую силу ниспошли
    А всім нам вкупі на землі
    Єдиномисліє подай
    І братолюбіє пошли»
    («Злоначинающих спини…», 1860)
    22 травня 2017 року в Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію творів «До Канева…» до 156-ої річниці перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі, про це повідомляє науковий співробітник художього музею. 
    "Весіння пора є дуже щедрою на знакові дати для нашого народу. Однією з важливих дат для кожного українця є 22 травня. У цей день прах Тараса Шевченка, за його заповітом, було перепоховано на «Вкраїні милій…»", - пише Леся Нестройна Шевченко. 
    Місцем вічного спочинку Шевченка стала Чернеча гора, яку потім стали називати Тарасовою. 
    І незважаючи на всілякі політичні ситуації і заборони, утиски, зміни влади, у березневі та травневі дні біля могили відомого поета й мислителя в Каневі проходять богослужіння, люди читають вірші Шевченка, співають пісні і проголошують полум’яні промови. Не міліє потік відвідувачів Тарасової гори, що стала одним із національних центрів єднання довкола ідеї соборності України. Щодня йдуть вклонитися Кобзареві його шанувальники з різних куточків України, багатьох країн світу…
    В експозиції представлено сюжетно-тематичний килим в техніці ручне ткацтво заслуженого художника України, члена НСХУ Емілії Руденко «Думи мої, думи мої…» (1983) за пізнаваними сюжетами літературних творів Шевченка, ліногравюра «В останню путь» (1961) художника-земляка Степана Письменного, полотно заслуженого діяча мистецтв УРСР Володимира Болдирєва «Зустріч домовини поета в Києві» (1949) та олівцевий «Портрет Т.Шевченка» Ігоря Смичека, які в своїх творах увіковічнили образ справжнього українця, духовного батька нашого народу – Тараса Шевченка.
     
    Пише на сторінці у ФБ Леся Нестройна Шевченко, науковий співробітник художього музею.