У Кропивницькому розгорнута виставка Леоніда Яковича Корнєєва

  • 25 трав. 2017 16:41
  • 1051
    • Новина У Кропивницькому розгорнута виставка Леоніда Яковича Корнєєва Ранкове місто. Кропивницький
    До 95–річчя від дня народження художника Леоніда Яковича Корнєєва у кропивницькому музеї розгорнули виставку.
     
    15 травня 2017 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилась виставка творів, присвячена 95 – річчю від дня народження художника-земляка Леоніда Яковича Корнєєва (1922-2009).
     Леонід Корнєєв народився у нашому місті 15 травня 1922 року.  В 1940 році майбутній митець був призваний на військову службу та проходив її у військово-повітряних силах військово-морського флоту, а в червні 1941 року його мирна служба закінчилась і почалось довге бойове служіння у Північному військовому окрузі. Пройшов всю війну, був нагороджений бойовими орденами та медалями, та залишився служити мирній Вітчизні до 1957 року.
     
    У 1958 році Корнєєв Л.Я. вступив до Київського державного художнього інституту, спочатку на архітектурний, а потім на художній факультет, який закінчив у 1963 році, отримавши  спеціальність – викладач малюнку й креслення та  методист художнього виховання. Протягом наступних років багато мандрував - Середня Азія, Кавказ, Прибалтика, Польща, Німеччина, країни Південної та Західної Європи. Перебуваючи в різних країнах світу, знаходив такі місця, які неможливо було забути та фіксував їх у своїх картинах, робив ескізи та замальовки до майбутніх творів.
     
    Повернувшись на батьківщину у рідне місто у 1967 році, працював у місцевому художньому фонді, в 90-их роках  був викладачем кафедри педагогіки початкового навчання Кіровоградського державного педагогічного інституту імені О.С.Пушкіна. Приймав участь у художніх,  республіканських та обласних виставках, презентував роботи, в яких проглядалась людина мистецтва, що творила, відчувала, переживала, осмислювала все відтворене на полотні. У 2002 році, з нагоди свого 80-річчя, Леонід Корнєєв представив ювілейну виставку в стінах Кіровоградського обласного художнього музею, біля  40 творів на різноманітну тематику. Незважаючи на досить поважний вік, художник із задоволенням виїздив на пленери у райони нашої області, створив безліч картин з краєвидами Кіровоградщини. Всі свої задуми та мрії  викладав на полотно, картон та папір, усе приймав близько до серця, не залишався байдужим, не залишав справу на завтра, якщо її треба було зробити сьогодні. До своїх останніх днів, до 10 квітня 2009 року, коли обірвалось життя, художник працював біля мольберта, не уявляючи себе без фарб та пензля.
     
    Дружина майстра, Ніна Олександрівна, передала до фондів Кіровоградського обласного художнього музею близько 150 творів, які представляють різнобічний доробок художника. Тематика його картин свідчить про усталене коло уподобань, про щиру зацікавленість життям в усіх його формах та проявах. Людина як мірило речей, образ, завдяки якому можливо відтворити повноту життя, – головна тема  його портретів «Наші земляки», де можна побачити відомих кіровоградців, а також простих людей, які привабили митця своєю відкритою душею та внутрішньою красою. Ціла серія полотен пов’язана із національними мотивами та присвячена творчості великого поета, художника, кобзаря Т.Г.Шевченка. Із захопленням Леонід Якович відтворював на картинах образи робітників та монументальність будівництва на Далекому Сході.
     
    Твори Корнєєва Л.Я. неодноразово експонувались на різноманітних тематичних виставках, зокрема, й на тематичній виставці «Травневий вернісаж», яка напередодні презентована в стінах обласного художнього музею та присвячена відзначенню Дня Європи, Дня матері та Міжнародного дня музеїв. На виставці експонуються два графічні малюнки, що презентують творчість художника - «Прага. Міст через річку Влтаву» та «Карлів міст». Але тема неповторної краси України, мабуть, - одна з найбільших за обсягом  робіт художника, які є складовою фондового зібрання музею.
     
    І тому сьогоднішня ювілейна експозиція «Неповторна краса України» представляє прекрасні пейзажі та чудові куточки нашої країни, що були створені майстром пензля та олівця у різні роки життя, серед яких: «Схили річки Південний Буг» (1988), «Мукачеве. Замок»,  «Фортеця», «Околиця Ужгорода», «Будинок на березі річки» та «Автопортрет» (1973).
     
    Кіровоградський обласний художній музей