У Кропивницькому створена робоча група з перевірки правил утримання питного водопостачання

  • 18 січ. 2024 11:00
  • 351
    • Новина У Кропивницькому створена робоча група з перевірки правил утримання питного водопостачання Ранкове місто. Кропивницький

    Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу, що в громадах на території області сформовані та діють робочі групи з перевірки правил утримання об’єктів питного водопостачання та водовідведення відповідно до вимог законодавства

    Неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, вірусний гепатит А, гельмінтози, тощо. Тому до питання вибору джерел води слід підходити з особливою обережністю. Особливу увагу треба звернути на воду з громадських та приватних колодязів, тому що не завжди джерельна, колодязна вода на практиці виявляється кришталево чистою. Забруднити питну воду можуть і весняні паводки, дощі, талий сніг, грунтові та стічні води і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві.

    Однією із найбільш вагомих та поширених причин забруднення води у колодязях та каптажах є недотримання їхніми власниками ключових вимог при облаштуванні та утриманні колодязів.

    З метою захисту від засмічення оголовок криниць повинен щільно закриватись кришкою з металу чи дерева або мати залізобетонне перекриття з люком, який також закривається кришкою.

    Власникам колодязів чи каптажів необхідно щорічно проводити планове обстеження цих споруд, поточний ремонт, чищення та дезінфекцію, а також лабораторні дослідження води.

    Щоб попередити зараження через воду, необхідно дотримуватись елементарних правил:

    для пиття використовувати тільки кип’ячену або бутильовану воду;

    не пити воду з випадкових джерел;

    при заміських прогулянках мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;

    воду для приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених джерел;

    не пити воду з водопроводу, призначеного для технічних цілей;

    кип’ятити воду, взяту з відкритої водойми для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду.

    Джерело: Кіровоградська обласна державна адміністрація