У Кропивницькому успішно пройшов перший в історії міста марафон

  • 23 трав. 2017 13:03
  • 1948
    • Новина У Кропивницькому успішно пройшов перший в історії міста марафон Ранкове місто. Кропивницький

     Метою були популяризація Кропивницького як міста проактивних і здорових людей та посилення туристичної привабливості міста на Інгулі.

    « Якщо ви полюбляєте нові виклики, якщо вам подобається бути у вирі цікавих подій, якщо ви спортивні та цілеспрямовані, тоді Kropyvnytskyi Half Marathon 2017 – ваш варіант!» -наголошували співорганізатори акції Іван Поліщук та Ірина Ткаченко.

    Кожен бажаючий мав можливість обрати дистанцію за власним смаком, враховуючи  можливості та рівень підготовки. Kropyvnytskyi Half Marathon запропонував чотири дистанції для дорослих. Для досвідчених бігунів – класична напівмарафонська дистанція у 21 км. Дистанція 10 км – прекрасний вибір для любителів . Для тих, хто робить перші кроки у спорті, дистанція у 5 км – перший серйозний рубіж на шляху великих досягнень. І, нарешті, дистанція Fun Run – коло здоров'я довжиною 2,8 км – для усіх бажаючих, хто хоче долучитися до загальносвітового бігового руху! А для найменших  учасників – дітей до 14 років – передбачались безкоштовні забіги в різних вікових категоріях.

    Напівмарафон 21.0975 км, вік учасника - від 18 років, стартовий внесок: до 7 травня - 100 грн, 8-19 травня – 125 грн, у день старту 20 травня – 150 грн. Забіг 10 км, вік учасника - від 15 років, стартовий внесок: до 7 травня - 50 грн, 8-19 травня – 65 грн, у день старту 20 травня – 75 грн.

    Забіг 5 км, вік учасника - від 14 років, стартовий внесок: до 7 травня - 25 грн, 8-19 травня – 35 грн, у день старту 20 травня – 50 грн. Fun Run 2.8 км, вік учасника - від 13 років, стартовий внесок: до 7 травня - 25 грн, 8-19 травня – 35 грн, у день старту 20 травня – 50 грн.

    Все, як у класичних змаганнях. Але  вікові обмеження для учасників забігів все ж існували: напівмарафон - 18 років, 10 км - 15 років, 5 км - 14 років, Fun Run 2.8 км - 13 років. Дитячі забіги - 6-12 років. В день реєстрації вимагались медичні довідки з допуском до заявленої дистанції (тільки для учасників півмарафону 21 км). Для іноземних учасників - медична страховка.

     Допуск до участі у змаганні проводився лише після попередньої реєстрації та повної оплати стартового внеску. Часові ліміти складали для півмарафону 21 км - 3:00 год, 10 км - 1:20 год, 5 км - 0:40 год. Учасники, які подолали дистанцію за більший час, вибували із загального заліку.

    Вже з восьмої години ранку запрацювало марафонське містечко у зеленій зоні навпроти Меморіалу Слави. Годиною пізніше стартувала  реєстрація учасників забігів, яких набралося 163 в усіх залікових категоріях.

    Найпотужнішою командою стало обласне управління юстиції, яке відрізнялося своїми брендованими футболками. Перед стартом її учасники провели власну руханку, а потім взяли участь у спільній з іншими учасниками. Участь у забігах взяли також місцеві журналісти, професійні спортсмени й просто прихильники здорового способу життя. Супроводжували бігунів велосипедисти клубу «Мaximoose_bikes», які допомагали відстаючим та в разі необхідності по раціях викликали медиків. Медичне супроводження забезпечували як працівники «103», так і волонтерська група Червоного хреста.

    Доки учасники забігу долали дистанції, у марафонському містечку працювали  різні локації - від танцювальної до мілітарної. Гості та вболівальники, а пізніше й учасники забігів  відвідали

     майстер-клас від студії східного танцю "Zlatina", екстремальний атракціон Zip-line - спуск на мотузці між деревами, майстер-класи з йоги «Поєднай розум, тіло і дух воєдино!» та  слеклайну й баланс-борду від екстрим-клубу «EKVITAS»,  виставку військового озброєння та спорядження від ЦОТП «Цитадель», а дітлашня розважалась різноманітними конкурсами.

    Загроза потрапити під дощ змушувала  екстремалів, що зголосились на найдовшу відстань, мобілізовувати всі наявні сили. І це їм вдалося – до дощу встигли, отримавши медалі та, як і інші учасники, відповідні сертифікати.

    Отже, підсумкові результати виглядають наступним чином:

    Діти:

     100 метрів, 6-8 років: Ярослав Дмитрієв, Кіра Михальська, Єгор Попов;

     500 метрів, (9 + років): Єгор Кузьмін, Іван Попов, Ігор Усач;

     1000м (дівчата): Ірина Марфула та Дарина Гунько (пробігла з хлопцями), Анастасія Жуненко, Поліна Марфула;

     1000м (хлопці): Давид Починко, Олексій Колиба, Денис Лещенко.

    У півмарафонській дистанції серед чоловіків перемогли:Віктор Синчишин, Дмитро Паровченко, Василь Лашкул; серед жінок:Тетяна Король, Марина Щерба, Дар’я Макарова;

    У забігу на дистанції 10 км серед чоловіків перемогли:Сергій Кушнір, Ростислав Косенко, Ігор Кирилюк; серед жінок:Вікторія Осьмачко, Ганна Пешкова, Юлія Панчук;

    На дистанції 5 км  кращими серед чоловіків стали:Андрій Єрьоменко, Денис Олійник,Дмитро Анпілов; серед жінок:Світлана Притуленко, Олена Чорна, Жанна Андрішевська.

    Як зазначила Ірина Ткаченко, це був певний експеримент, який, на її думку, пройшов в цілому вдало. Звісно, були окремі недопрацювання, але головна мета досягнута – на мапі «бігових» міст України з’явилась нова назва – Кропивницький.

    Максим Гуцалюк