У Кропивницькому відвяткували день пам’яті небесної покровительки міста - святої праведної Єлисавети

  • 19 вер. 2016 11:06
  • 1021
    • Новина У Кропивницькому відвяткували день пам’яті небесної покровительки міста - святої праведної Єлисавети Ранкове місто. Кропивницький

    Коли всі містяни святкували 262-річчя нашого обласного центру, Православна церква відзначала день пам’яті великої євангельської святої, на честь котрої місто було назване при заснуванні. Свята праведна Єлисавета - мати Іоанна Хрестителя дуже шанується у всьому світі, і на честь неї називають дітей в різних країнах, християни різних конфесій.

    Більшу частину свого існування місто носило її ім’я - фортеця святої Єлисавети, місто Єлисаветград. У цей недільний день, 18 вересня, православні віряни різних храмів міста у молитовній єдності прославляли Господа Бога, Його Пречисту Матір та по свідченню Святого Євангелія, її родичку праведну Єлисавету. Після недільного богослужіння в храмах своїх районів віряни приєдналися до Хресної ходи, що проходила навколо Свято-Єлисаветинського монастиря, який святкував Престольне свято. Богослужіння в монастирі очолював високопреосвященнійший Іоасаф, архієпископ Єлисаветградський і Новомиргородський в сослужінні наших гостей, архієреїв УПЦ - архієпископа Никодима, єпископа Діадора, священиків міста та братії монастиря.

    Після відбулася святкова трапеза, по закінченню котрої масштаб Хресної ходи охопив все місто. Три великі автобуси, люб’язно надані підприємством «Кіровоградграніт», вмістили близько 170 православних вірян, які разом з духовенством здійснили святкову Хресну ходу навколо міста. Очолював ходу монастирський мікроавтобус з величним ковчегом, в котрому знаходяться частки святих мощей праведної Єлисавети, пророка Захарії та їх сина - святого Іоанна Хрестителя. На чотирьох основних в’їздах у місто, біля поклонних Хрестів робилися зупинки і правилися короткі молебни за мир і благополуччя в нашому обласному центрі.

    Завершилася Хресна хода урочистим молебнем у фортеці святої Єлисавети, біля пам’ятного хреста, на місці нашого першого Свято-Троїцького храму.