У Кропивницькому вшанували пам’ять жертв Голокосту

  • 29 вер. 2023 16:00
  • 426
    • Новина У Кропивницькому вшанували пам’ять жертв Голокосту Ранкове місто. Кропивницький

    Сьогодні, 29 вересня, у Кропивницькому з нагоди роковин трагедії Бабиного Яру біля знака “Жертвам Голокосту” на території Великої хоральної синагоги відбулося покладання квітів і камінців, які символізують пам’ять про загиблих.

    На пам’ятному місці зібралися представники органів місцевого самоврядування, громадські активісти та небайдужі містяни. До вшанування жертв нацизму долучився секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.

    - Сьогодні ми згадуємо жертв Голокосту. Незважаючи на страшні події тих років, звірства нацистів, євреї змогли зберегти свої традиції і зв’язок з предками. Нині Україна протистоїть такому ж безжальному й жорстокому ворогу. Ми обов’язково всі разом переможемо і виженемо рашистську нечисть, відбудуємо нашу країну, - звернувся з промовою до учасників зібрання рабин Іудейської релігійної громади Дан Закута.

    Довідково:

    Київське урочище Бабин Яр — місце пам'яті різних народів, а також найвідоміший, проте не єдиний символ Голокосту в Україні.

    29–30 вересня 1941 року нацисти вбили в Бабиному Яру майже 34 тисячі киян лише через те, що вони – євреї. Це було одним із найбільших масових вбивств цивільних, вчинене нацистами під час Другої світової війни.

    Під час війни у Бабиному Яру вбивали та ховали не лише євреїв. Упродовж двох років німецької окупації тут розстрілювали і закопували цілі групи людей або окремих осіб, які також вважалися ворогами нацистів. Зокрема, за расовими та політичними мотивами нацисти вбивали також ромів, полонених, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і партизанів, в’язнів Сирецького концтабору. Починаючи з серпня 1943 року, заковані у кайдани в’язні Сирецького табору викопували та спалювали тіла розстріляних у Бабиному Яру.

    Загальну кількість жертв оцінюють приблизно у 100 тисяч людей, переважна більшість з яких були євреями.

    Джерело: Кропивницька міська рада