У Музеї мистецтв у Кропивницькому відкрили виставку Чорнобильської пам'яті
26 квітня 2023 року Музей мистецтв презентує віртуальну експозицію «Чорнобильський набат» з нагоди 37-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Картина Миколи Бондаренка (1914-1999) «Трагедія Чорнобиля» (1994), красномовно ілюструє найгірший варіант розвитку подій, внаслідок втрати контролю над «мирним атомом».
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/4qER4hI2.jpg)
Художній твір Володимира Плітіна (1956 р.н.) «І впала зірка Полину» (2006) віддзеркалює не тільки страшні екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи, а й приреченість людей, що залишилися жити у своїх домівках, відмовившись від переселення.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/r4bJ4Ke6.jpg)
Атмосферу спустошення та аномальної зони також відображено у виконаній в техніці батику роботі «Де той лелека, що літав над Прип’яттю?» (2006) кропивницької майстрині і художниці Наталії Завалій (1969 р.н.), яка передала свій твір до фондового зібрання Музею мистецтв напередодні 35-ї річниці жахливої трагедії.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/BIi3ZAzk.jpg)
Картина Леонтія Орлика (1936-2012) «Вартовий» (1985) нагадує нам про подвиг пожежників – людей, що першими вступили у бій з чорнобильським лихом.
Застереженням можна вважати і виконану у техніці «монотипія» роботу Володимира Чорного (1976 р.н.) «Обличчя Чорнобиля» (2008) із серії «Українські трагедії».
Митець зумів передати не тільки величезні згубні наслідки Чорнобильської катастрофи, а й пануючу на той час в зоні аварії атмосферу, що створює асоціацію із зоною воєнних дій: сліди руйнації, ніби після запеклого бою, людей у спецодязі, відповідне обладнання, транспорт, залучений до ліквідації наслідків аварії та вивезення людей із забрудненої зони. Трагізм ситуації підсилений у даному випадку загальним темним фоном картини.