У найближчі 3 місяці в Кропивницькому проїзд у громадському транспорті не здорожчає

 • 8 черв. 2023 15:41
 • 299
  • Новина У найближчі 3 місяці в Кропивницькому проїзд у громадському транспорті не здорожчає Ранкове місто. Кропивницький
   
  Тарифи на проїзд у комунальному транспорті Кропивницького поки не переглядатимуть. У цьому запевнив начальник управління транспорту та зв’язку Кропивницької міської ради Віктор Житник.
  - Вартість проїзду у комунальному транспорті та маршрутних таксі у Кропивницькому поки лишається чинною. Звісно, всі ми бачимо, як зросли ціни на все, у тому числі і на пальне та запчастини до автотранспорту. Крім того, з 01 червня підвищилися тарифи на електроенергію, яка є основною складовою ціноутворення тарифів на проїзд в комунальному електротранспорті. Але, щоб переглянути тарифи на проїзд, потрібно, щоб перевізники і керівники комунальних транспортних підприємств подали економічні розрахунки і обгрунтування збільшення вартості проїзду, - пояснив Віктор Житник. - Поки таких розрахунків в управління транспорту та зв’язку міської ради не надходило. Але навіть якщо перевізники їх і подадуть, ще потрібен час для перевірки економічних підстав для перерахунку, якщо будуть зауваження — час на їхнє усунення, громадське обговорення. На дотримання усієї процедури — не менше трьох місяців.
  За словами Віктора Житника, перевізники, які здійснюють пасажирські перевезення маршрутними таксі, уже говорять, що тариф на проїзд треба підіймати, бо вартість запчастин зросла максимально вдвічі, пальне здорожчало в 1,5 раза. Крім того, не вистачає водіїв, адже багато з них пішли на фронт захищати країну. Не зважаючи на це, переконаний посадовець, вони мусять виконувати умови договору і забезпечувати вечірні рейси.
  - Зараз водії маршруток виїхали в час пік, забрали пасажирів і з 19:00 на маршрутах нікого немає. А люди, які працюють до 22:00, не можуть добратися додому після роботи. Так, комунальний транспорт працює до пізнього часу, але ж він не покриває усі віддалені мікрорайони. Тому перевізники мусять виконувати умови договору і дотримуватися графіків. Про це ми наголошуємо їм на кожній нараді, - зазначає Віктор Житник.
  Керівник управління припускає, що перевізники і комунальне автотранспортне підприємство ініціюватимуть перегляд тарифів на пасажирські перевезення, бо на те є об’єктивні підстави. Але якими вони будуть — поки не відомо, адже економічні розрахунки ще перевірятимуть фахівці і обговорюватиме громадськість міста.