У прес-клубі Кропивницького проходить прес-конференція представників профспілки Олександрійської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів.

 • 31 жовт. 2016 16:24
 • 984
  • Новина У прес-клубі Кропивницького проходить прес-конференція представників профспілки Олександрійської ЗОШ-інтернату І-ІІІ ступенів. Ранкове місто. Кропивницький

  31 жовтня у прес-клубі Кропивницького (ТЦ "Копілка", 2-й поверх) проходить прес-конференція представників профспілки Олександрійської (с. Пантаївка) загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ і міст Кіровоградської області. Трудовий колектив школи і громадські активісти розкриють всі подробиці щодо запланованого Кіровоградською ОДА передання майнового комплексу обласного навчального закладу до комунальної власності міської ради Олександрії. Представники профспілки заявляють, що такий крок призведе до повного знищення освітнього закладу для сиріт, у якому дотепер навчалися діти з різних районів всієї Кіровоградської області.

  Як зазначили організатори прес-конференції, на сайті Кіровоградської обласної ради вже зареєстрований відповідний проект рішення, яке під тиском Кіровоградської ОДА намагатимуться ухвалити в ході чергової сесії обласної ради 11 листопада 2016 року. Вони зазначають, що заклад, який існує вже протягом 50-ти років, увесь час фінансувався державою та коштом платників податків всієї Кіровоградської області, яка вклала туди мільйони гривень, оскільки вихованці інтернату – діти-сироти. Сьогодні це освітній заклад, якому можуть позаздрити як школи Олександрії, так і всієї області.

  За словами представників трудового колективу школи-інтернату, мер Олександрії Степан Цапюк створює штучні проблеми з опаленням в Олександрійській ЗОШ №16, щоб перевести її школярів на навчання до приміщення інтернату, а також дітей з с. Марто-Іванівки і с. Димитрового. Цим самим він фактично збирається вирішити проблему міської влади за рахунок дітей-сиріт. Крім того, значна частина майна інтернату була придбана за кошти спонсорів, які жертвували саме на потреби сиріт, а не на забаганки чиновників.

  Громадські активісти та представники колективу Пантаївського інтернату вважають, що передання Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів з обласного рівня до комунальної власності міської ради Олександрії призведе до тотального пограбування інтернату та соціальної напруги в районі, адже такий крок потягне за собою ще й закриття шкіл в с. Димитрове та Марто-Іванівці, думку територіальних громад яких, знов таки, ніхто не вивчав і не збирається враховувати.

  У прес-конференції візьмуть участь:
  Юрій Переверзів  – голова профспілки освіти і науки Олександрійської школи-інтернату;
  Оксана Антонова  – громадська активістка;
  Валентина Гладищук – голова профспілкового комітету вільної профспілки освіти і науки Олександрійської школи-інтернату;
  Павло Дейнеко – голова ГО «Українська правозахисна агенція».