У разі виникнення радіаційної аварії суб’єктам господарювання закладів торгівлі необхідно дотримуватись певних правил

 • 7 серп. 2023 16:30
 • 197
  • Новина У разі виникнення радіаційної аварії суб’єктам господарювання закладів торгівлі необхідно дотримуватись певних правил Ранкове місто. Кропивницький

  У разі виникнення радіаційної аварії суб’єктам господарювання закладів торгівлі, де здійснюється продаж харчової продукції, необхідно вжити наступних заходів:

  - Треба припинити продаж продуктів харчування, які потенційно можуть бути забрудненими радіоактивними речовинами. Це стосується як упакованих продуктів, так і продуктів, які продаються на вагу.

  - Варто відокремити продукти, які підпали під радіаційне забруднення, від інших. Маркуйте ці продукти чіткими позначеннями або знаками, щоб запобігти їх подальшому продажу чи вживанню.

  - Видаліть забруднені продукти харчування з доступу клієнтів та персоналу. Розмістіть на видному місці повідомлення, що такі продукти не можна вживати і вони будуть видалені або відновлені після оцінки безпеки.

  - Здійсніть радіаційний моніторинг продуктів харчування, якщо є така можливість. Вимірюйте рівень радіації на поверхні упаковок та відповідних контейнерів. Це допоможе визначити, які продукти можуть бути безпечними для подальшого використання, а які слід видалити.

  Продавцям, виробникам та постачальникам харчових продуктів необхідно дотримуватися інструкцій та рекомендацій органів влади щодо здійснення моніторингу, лабораторних досліджень, тимчасового зупинення виробництва або постачання продуктів харчування, очищення та безпечного відновлення виробництва та постачання.

  Зазначимо, що в зоні ураження забороняється реалізація харчових продуктів на відкритій місцевості (агропродовольчих ринках) з метою попередження забруднення радіонуклідами. Харчові продукти, якими торгували на відкритій місцевості (ринку), проходять лабораторні дослідження на наявність радіонуклідів. В разі виявлення такі продукти забороняють до реалізації та вилучають для утилізації (спалювання).

  Джерело: ГУ Держспоживслуби в кіровоградській області