У суботу в галереї «Єлисаветград» пройде презентація книги

  • 19 квіт. 2016 09:56
  • 798
    • Новина У суботу в галереї «Єлисаветград» пройде презентація книги Ранкове місто. Кропивницький

    У Кіровоградському видавництві «Імекс ЛТД» вийшла книга вибраних поезій Валерія Гончаренка «Лиш світитися Україною…» під редакцією і з передмовою письменника Василя Бондаря. Запрошуємо усіх шанувальників творчості відомого кіровоградського поета на презентацію збірки, що відбудеться в галереї "Єлисаветград" 23 квітня (субота) о 15.00.

    Окрему подяку за допомогу в організації висловлюємо Кіровоградському міському літературно-меморіальному музею І. К. Карпенка-Карого та письменнику Василю Бондарю

    До книги вибраної лірики українського поета Валерія Гончаренка (1942-2000) ввійшли вірші з його прижиттєвих книг «Червоний Волосожар», «Кроки», «Дума про отчу землю», «Шлях до джерела», «На розі полудні», а також посмертної книги «Кажу ось: мементо морі!» і поезії, які не публікувалися в збірках. У книзі представлені і поетичні твори просторіших форм – вінок сонетів та поеми. Ясна, образна, хвилююча поезія Валерія Гончаренка зробила його знаковим поетом 60-70-их років минулого століття у Кіровограді. Яскравий талант був помічений не тільки на берегах Інгулу, а й у столиці та далеко за межами України: зокрема, два вірші першої його книги ввійшли до антології «Шістдесят поетів шістдесятих років» (упорядник Богдан Кравців, видавництво «Пролог», Нью-Йорк, США, 1967). Тоталітарна система радянського ладу намагалась гальмувати розвиток митця, але це лиш підсилювало в читачів інтерес до творів, які ходили в рукописах. Про творчість Валерія Гончаренка схвально відгукувались визнані майстри української літератури Олесь Гончар, Дмитро Павличко, Володимир Базилевський. Письменника гідно вшановано в рідному краї: його ім’я носить одна із вулиць степового міста та літературний конкурс для молодих поетів та прозаїків. Знаком шани й уваги до творчості самобутнього поета Валерія Гончаренка є й нинішнє видання.