Українська освітня платформа зводить модульне житло для ВПО на Кіровоградщині
У березні 2024 року благодійна організація Українська освітня платформа у співпраці з World Partners (Світові партнери) та за фінансування нідерландського гуманітарного фонду Kerk in Actie (KIA), розпочинає зведення модульного багатоквартирного будинку для людей із постраждалих громад (внутрішньо переміщених осіб) в місті Кропивницький.
Надалі встановлення модульного багатоквартирного будинку планується також в селі Володимирівка Суботцівської громади Кіровоградщини.
Модульні багатоквартирні будинки призначені для проживання особливо вразливих осіб з поміж тих, які втратили житло та були змушені залишити власний дім внаслідок повномасштабної агресії. Йдеться про самотніх матерів, осіб з інвалідністю та інших груп соціальної вразливості. Окрім забезпечення житлом, в рамках проєкту з’явиться соціальний офіс. У ньому люди з постраждалих громад та місцеві мешканці, які потребують допомоги і підтримки, зможуть отримати юридичні та психологічні консультації, а також інші види соціальних послуг. Згідно з умовами проєкту, після року проживання буде відбуватися ротація мешканців. Це пов’язано з самим характером проживання — всебічна соціальна підтримка, допомога у адаптації та соціалізації у новій громаді.
Безпосередньо у Кропивницькому проєкт реалізується у співпраці з парафією Різдва святого Івана Хрестителя УГКЦ, яка є Опорним центром Української освітньої платформи.
До слова, БО “Українська освітня платформа” — організація, що творить всеукраїнську кроссекторальну мережу, об’єднує та підсилює спроможність регіонів країни, втілює інноваційні соціальні ініціативи, впроваджує технології, проєкти та освітні програми. Заснована у 2000 році у Львові (до 2021 року — БО “Львівська освітня фундація”).
Спільнота національних партнерств БО "Українська освітня платформа" налічує понад 500 організацій, з яких 11 Опорних центрів та представництво у Дніпрі.
Є членом Міжнародної організації з захисту прав дітей FICE International. З початку російсько-української війни заснувала волонтерський рух української молоді “Будуємо Україну Разом”. Окрім цього дала старт соціальній майстерні “WoodLuck” і запустила рух добросусідства в Україні.
Від початку повномасштабної війни Українська освітня платформа розгорнула гуманітарну місію. За 2022-й рік, пільно з партнерами евакуювала із зони бойових дій та прифронтових територіях понад 13 000 осіб, а також розмістила у тимчасових прихистках понад 100 000 людей з постраждалих громад. За 2022-й рік організація передала для потреб населення, яке постраждало від повномасштабної агресії, 4 000 000 кілограм гуманітарної допомоги.