Увічнити полеглу Небесну Сотню в Кропивницькому не можуть вже третій рік

  • 3 лист. 2016 20:20
  • 1085
    • Новина Увічнити полеглу Небесну Сотню в Кропивницькому не можуть вже третій рік Ранкове місто. Кропивницький

    Головуючий на зібранні перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, як і належить посадовцю такого рівня, офіційно оголосив про заплановані владою заходи щодо вшанування полеглих у Революції Гідності, призначивши відповідальним ...  голос тодішнього Антимайдану Віталія Останнього, що досі обіймає посаду начальника відділу внутрішньої політики ОДА.

    Питання місцевих майданівців Андрія Лавруся та Сергія Михальонка щодо конкретних пропозицій влади залишились фактично без відповіді, хоча Коваленко  наголосив на високому статусі майбутнього пам"ятника:

    - Це має бути під державним захистом, на багато поколінь, щоб у жодного комунальника не піднялась рука його знести.

    Натомість очільниця Регіональної торгівельно-промислової палати Ірина Саєнко (в ті роки депутат міської ради від Партії Регіонів) висловилась за перенесення пам"ятника Небесній Сотні на Фортечні Вали (хоча б на час реконструкції площі), що викликало різкий протест активістки і юриста місцевого Євромайдану Ліани Левицької:

    - Ми не маємо права на демонтаж, доки не буде встановлено новий пам"ятник. Участь у процесі Останнього - це блюзнірство, тому прошу залучити до справи іншу особу.

    Підтримала пропозицію Ірини Саєнко і заступник міського голови з гуманітарних питань Наталія Дзюба (екс-кандидат в міські депутати від Опозиційного блоку):

    - Так, реконструкція площі є необхідністю. Проект рішення винесений на сесію міської ради, підготовча робота ведеться. Я підтримую Ірину Саєнко відносно облаштування пам"ятника на Валах.

    Дивну позицію висловив міський очільник відділу внутрішньої політики Сергій Запорожан, запитавши у присутніх, хто проектуватиме пам"ятник і хто за все платитиме. Пролунала думка об"єднати пам"ятник майданівцям з пам"ятником АТОвцям.

    Член ГР при ОДА Геннадій Орєшков запропонував обмежитись стелою на фасаді будівлі ОДА та облради, інший член цієї Ради Олександр Боршуляк закликав просто "берегти пам"ять", депутат облради від "Свободи" Руслан Степура наголосив на "святості" цього місця, де учасники АТО підняли прапор боротьби із новітнім загарбником. Інші учасники зібрання теж відрізнялись думками:

    - Або це пам"ятник героїзму, або це пам"ятник скорбот і... Але це символ. Пам"ятаєте, у класика: "И на обломках самовластья напишут наши имена..." - скульптор Григорій Савченко.

    - Треба прибирати цей могильник і зробити пам"ятну дошку. - Сергій Михальонок.

    - Доки не покарані антимайданівці та вбивці Небесної Сотні, доки Ларін зі взводом охорони вільно гулятиме нашим містом - який пам"ятник? Далі - ми за гарне чи за правильне? Є гроші -  кладіть на депозит і збільшуйте їх. Нарешті, якщо у нас є додаткові гроші в бюджеті, чому ми на фронт надсилаємо печиво та апельсини замість прицілів та тепловізорів? І чому  в цій залі більшість з тих, хто тими днями стояв між ОДА і постаментом? - учасник АТО Олег Кокуленко.

    - Міськрада мала відпрацювати рішення, конкурс має розпочатись під конкретне місце. Ви маєте не долю 43 гаражів на сесії вирішувати, а  мислити глобальніше. Треба відходити від монументалізму в дусі "золотих батонів", створена комісія має розглянути всі варіанти, створювати "єврорівень". 4 квітня 2016 року площа та постамент з-під Кірова виведені з юридичної площини і відкриті для реалізації задумів. - начальник управління архітектури й будівництва ОДА Вікторія Куликова.

    У підсумку Сергій Коваленко запропонував все ж створити відповідну комісію, волонтерка Вікторія Касьянова доповнила побажанням звітності про кожний крок комісії. Але неочікувано для всіх заступник голови облради Ігор Степура  звинуватив зібрання у нелегітимності:

    - По перше, тут немає майданівців з області. По-друге, комусь треба терміново освоїти гроші. Де загальна концепція міста - наприклад, "Мистецька столиця"? А відзначити річницю Євромайдану пропоную скликанням віче в ніч з 29 на 30 листопада. Хто не боїться - той прийде...

    Дослухавши Степуру, Коваленко знову наполіг на створенні комісії, занесенні до протоколу зібрання всіх висловлених пропозицій, які мають розглянути як конкурсна комісія, так і місцева топонімічна. От лише єдності в нашому суспільстві навіть з цього питання немає. Чи стане зібрання черговою балаканиною - невдовзі побачимо.