В Кіровограді говорили про безпеку в екосистемах

 • 10 квіт. 2016 08:24
 • 982
  • Новина В Кіровограді говорили про безпеку в екосистемах Ранкове місто. Кропивницький

  8 квітня в облдержадміністрації відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про заходи, що вживаються Управлінням з метою запобігання пожежам у екоситемах Кіровоградщини, доповідав заступник начальника У ДСНС України у Кіровоградській області полковник служби цивільного захисту Максим Крутінь. Заступник начальника У ДСНС в області з реагування на надзвичайні ситуації зокрема зазначив, що в області встановились сприятливі умови для виникнення пожеж в екосистемах. З початку цього року вже зафіксовано53 пожежі сухої трави, сміття та сухої рослинностіна відкритій території. Лісових пожеж не виникало.Питання запобігання та оперативного реагування на пожежі в екосистемах наразі є актуальним та перебуває на особливому контролі в Уряді та Державній службі з надзвичайних ситуацій.

  Також Максим Володимирович повідомив, що Управлінням ДСНС в області вжито ряд заходів щодо забезпечення готовності до оперативного реагування на виникнення пожеж у природних екосистемах Кіровоградщини: забезпечено оперативне інформування обласної державної адміністрації, оперативно-чергової служби ДСНС України про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з виникненням пожеж у природних екосистемах, уточнено розрахунки сил і засобів, забезпечено готовність пожежно-рятувальних автомобілів підвищеної прохідності з великим запасом води, інженерної та  спеціальної техніки, уточнено плани взаємодії з відповідними службами та плани реагування, карти-схеми лісових насаджень, місця розташування водоймищ, придатних до забору води, майданчиків для посадки вертольотів.

  Максим Крутінь нагадав присутнім, що головну роль серед причин виникнення лісових пожеж відіграє людський фактор, тому Управління ДСНС в області посилило  роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання вимог пожежної безпеки в приватному житловому секторі, дачних кооперативах, недопущення спалювання залишків рослинності на присадибних ділянках, сільгоспугіддях, узбіччях доріг, поблизу лісових масивів, очерету на заплавах річок та берегах водойм.

  Підсумовуючи сказане, Максим Крутінь зазначив, що пожежно-рятувальні підрозділи Управління ДСНС України у Кіровоградській області готові до реагування на надзвичайні ситуації та події пов’язані з пожежами у природних екосистемах.

   

  Прес-служба У ДСНС в області