В Кіровограді по школах розійшлися рятувальники

  • 16 квіт. 2016 10:33
  • 792
    • Новина В Кіровограді по школах розійшлися рятувальники Ранкове місто. Кропивницький

    У кіровоградських школах добігає кінця Тиждень знань безпечної життєдіяльності, до якого активно долучились працівники Управління ДСНС в області. Варто зазначити, що у рятувальників напрацьовано багато форм роботи з дітьми та молоддю стосовно навчання правилам безпечної життєдіяльності. Одними з них є проведення громадських акцій та навчальних семінарів. 

    14 квітня  рятувальники провели для учнів загальноосвітньої школи №30 навчальний семінар з цивільного захисту й пожежної безпеки та громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти». 15 квітня стати учасниками акції отримали нагоду учні Кіровоградського колегіуму, а старшокласники 14-ї школи м.Кіровограда взяли участь у семінарі стосовно безпеки у весняний період, який відбувся у обласній бібліотеці для юнацтва. 

    Акції відбувались за вже традиційним сценарієм: праціники служби «101» розповіли про причини виникнення пожеж, навели приклади надзвичайних подій, які стались через необережність або необізнаність дітей та навчили, як потрібно поводитись, щоб не трапилось біди. Учні також дізнались від рятувальників про порядок дій під час пожежі, про правила поводження під час відпочинку біля водойм, як правильно  надавати допомогу постраждалим та врятуватись самому. Зважаючи на те, що в цю пору до Служби порятунку надходить багато повідомлень про виявлення боєприпасів часів Другої світової війни, до шкіл запросили фахівця групи піротехнічних робіт У ДСНС в області. Сапер роз’яснив дітям основні моменти обережного поводження при виявленні застарілих боєприпасів та нагадав телефони служб, за якими потрібно повідомляти про знахідку, а також показав, які вибухові предмети вилучали та знешкоджували піротехніки ДСНС на території області.

    Під час семінарів фахівець навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області детально зупинився на правилах пожежної безпеки у весняний період, правилах безпеки при виявленні вибухових пристроїв та вибухонебезпечних предметів часів минулих воєн, правилах користування первинними засобами пожежогасіння та засобами індивідуального захисту, прийомах надання допомоги постраждалим та способах самопорятунку.

    Значення таких заходів для виховання підростаючого покоління важко перебільшити, адже щороку в державі гине та травмується під час надзвичайних подій чимало дітей та підлітків, значна частка пожеж також стаються внаслідок дитячих пустощів та необізнаності. Тому працівники Служби порятунку докладають максимум зусиль, щоб діти розуміли: безпека – понад усе.

     

     

    Прес-служба У ДСНС в області