В Кіровоградській обладміністрації відзвітували про роботу з АТО-вцями
Одним з найважливіших напрямків у роботі усіх місцевих органів влади на території області є соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. На підтримку учасників АТО спрямовуються кошти державного, обласного та місцевих бюджетів.
Зокрема, за рахунок коштів державного бюджету в області реалізуються наступні програми:
1.Забезпечення житлом членів сімей загиблих та військовослужбовців І-ІІ групи з числа учасників АТО та осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.
2.Соціальна та професійна адаптація.
3.Психологічна реабілітація.
4.Санаторно-курортне лікування.
На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебувають:
6932 — учасники бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції;
93 — інваліди війни з числа учасників АТО;
262 — членів сімей загиблих військовослужбовців.
Забезпечення житлом
У 2015 році для придбання квартир з державного бюджету було виділено більше 5 млн.грн. За ці кошти було придбано 15 квартир:
- 11 квартир для сімей загиблих військовослужбовців;
- 4 квартири для військовослужбовців-інвалідів І групи.
Не залишилась осторонь громада - 2 квартири у м.Кіровограді та у м.Благовіщенську було придбано за рахунок коштів благодійників. Станом на 1 серпня 2016 року в області потребують поліпшення житлових умов 9 сімей загиблих військовослужбовців та 6 військовослужбовців, інвалідів І та ІІ групи, які брали участь в АТО. Закупівлю житла для цих сімей буде здійснено після надходження коштів субвенції з державного бюджету.
Соціальна та професійна адаптація
Реалізація програми соціальної та професійної адаптації у минулому році дала можливість отримати нову професію водія за категоріями "В", "С" та "СЕ" 125 учасникам антитерористичної операції.
У 2016 році на реалізацію даної програми передбачено більше 956 тис. грн. Управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів області вже укладено 28 договорів для навчання учасників АТО на загальну суму понад 557 тис.грн.
Психологічна реабілітація
У 2015 році Держаною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції було надано орієнтовний розподіл на 290 учасників АТО для направлення за бюджетні кошти на психологічну реабілітацію до реабілітаційних установ.
Протягом 2015 року видано 45 направлень учасникам АТО, а саме до:
ДП “Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” (Харківська область) - 1 особа;
ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” (Одеська область) - 31 особа, в тому числі 23 направлення поєднані з санаторно-курортною путівкою.
ТОВ “Санаторій “Феофанія” (м. Київ) - 11 осіб;
ТОВ “Трускавецьінвест” (Львівська область) - 2 особи.
На 2016 рік Службою надано орієнтовний розподіл на 287 учасників АТО. З початку 2016 року управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів до реабілітаційних установ направлено 73 учасників АТО, в тому числі 4 військовослужбовців та 69 демобілізованого учасника АТО, а саме:
ДП “Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” (Харківська область) - 3 особи (демобілізовані)
ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” (Одеська область) - 41 особа (військовослужбовці - 4 особи та 37 демобілізованих учасників АТО);
ТОВ “Санаторій “Феофанія” (м. Київ) - 19 демобілізованих учасників АТО;
Менський санаторій “Остреч” (Чернігівська область) - 4 демобілізованих учасників АТО;
ТОВ “Укрреабілітація” (м. Київ) — 4 демобілізованих учасників АТО;
ТОВ “Санаторій “Карпатські зорі” (Львівська область) - 2 особи.