В обласному центрі зайнятості обговорили питання працевлаштування інвалідів
Учора, 21 листопада, у приміщенні Кіровоградського обласного центру зайнятості з метою поєднання зусиль у сприянні зайнятості осіб з інвалідністю пройшло засідання круглого столу з обговорення проблемних питань.
Участь у заході взяли представники управління Держпраці в області, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, обласного регіонального відділення спілки підприємців, середніх та приватизованих підприємств України департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, а також провідні роботодавці Кропивницького: ПРАТ «Кіровоградобленерго», Інгульська шахта державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», ПРАТ «Швейна фабрика «Зорянка», ПРАТ «МЕТАЛИТ», ТОВ «Уден-Україна», та ін.
Розпочинаючи засідання, в. о. директора обласного центру зайнятості Лілія Колесник зазначила, що на сьогодні більшість діючих підприємств регіону є постійними клієнтами і надійними соціальними партнерами центрів зайнятості області. Для забезпечення адресної допомоги кожному роботодавцю, виходячи з його потреб та можливостей, фахівці центрів зайнятості використовують широкий спектр послуг.
Лілія Колесник поінформувала присутніх про ситуацію на місцевому ринку праці, зупинилася й на проблемах створення спеціалізованих робочих місць для громадян з інвалідністю, забезпечення гідної заробітної плати та сприятливих умов для ефективної праці інвалідів, виконання роботодавцями 4% нормативу робочих місць для працевлаштування цих громадян, організації та проведення роботи зі сприяння зайнятості цих громадян.
«Працевлаштування інвалідів – щоденна робота, яку провадить служба зайнятості. У своїй діяльності служба зайнятості цій категорії громадян приділяє особливу увагу, шукає нові підходи до вирішення питання їхнього працевлаштування. При цьому обов'язково враховуються рекомендації медико-соціальної експертної комісії», – наголосила Л. Колесник.
Продовжуючи підняту тему, Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості, зауважив, що протягом року соціальними послугами центрів зайнятості користувались 63 інваліда-учасника АТО. Проте внаслідок об’єктивних чи суб’єктивних причин (оскільки ця категорія є дуже специфічною і складною), на сьогодні працевлаштовано лише чотири демобілізованих бійця.
У свою чергу, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Наталія Борисова нагадала роботодавцям про послуги служби зайнятості. Н. Борисова розповіла роботодавцям про можливість організації спеціального профвідбору, який проводиться кваліфікованими фахівцями центрів зайнятості з психологічною освітою і має на меті максимальне звуження кола претендентів. Також було озвучено інформацію про нові можливості та послуги служби зайнятості для роботодавців, а саме: можливість здійснювати підбір працівників та проводити співбесіди в онлайн-режимі (Skype-співбесіда, публікація відеорезюме та відеовакансій на відеохостингу Youtube).
«Запровадження новітніх форм роботи значно спростить процедуру пошуку претендента на робоче місце та дасть можливість роботодавцеві підібрати кваліфікованих працівників навіть з інших регіонів. Так, станом на сьогоднішній день, активно впроваджують онлайн-співбесіди 63 підприємства регіону, які вже провели 157 таких інноваційних співбесід», – повідомила Н. Борисова.
Представник департаменту соціального захисту облдержадміністрації Ганна Одарченко зупинилася на положеннях чинного законодавства, якими регулюються питання соціального захисту інвалідів, їх професійної реабілітації, оздоровлення та ін.
Також сторони обговорили шляхи посилення співпраці в напрямку вирішення вищезазначених питань та вкотре дійшли висновку, що лише спільними зусиллями можна допомогти таким людям знайти своє місце в суспільстві, поліпшити добробут своєї родини та підвищити власний соціальний статус.
Усі учасники заходу отримали роздаткові матеріали, у яких були вказані короткі резюме інвалідів-шукачів роботи із зазначенням їхнвіх вмінь і навичок.
Підбиваючи підсумки засідання, його учасники дійшли висновку, що соціальна реабілітації громадян з інвалідністю, у т.ч. сприяння їхньому працевлаштуванню – проблема комплексна, і лише завдяки співпраці всіх зацікавлених соціальних партнерів її можна вирішити.
К. Білоконь, провідний фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Кіровоградського обласного центру зайнятості
Нагадаємо: У Кропивницькому атовці навчались звикати до мирного середовища