В Олександрії вшанували пам’ять відомого педагога – Іллі Шевченка

 • 9 груд. 2023 15:00
 • 353
  • Новина В Олександрії вшанували пам’ять відомого педагога – Іллі Шевченка Ранкове місто. Кропивницький

  8 грудня мало б виповнитися 100 років від Дня народження Почесного громадянина Олександрії, кандидата педагогічних наук, доцента, заслуженого вчителя України – Іллі Антоновича Шевченка.

  З нагоди цієї дати у фаховому педагогічному коледжі імені В.О. Сухомлинського відбулася тематична зустріч. У заході взяли участь заступниця міського голови Ірина Чемерис, директор коледжу Анатолій Литвин та педагогічний колектив закладу.

  – Міська влада і вся громадськість нашого міста повинна пам’ятати про таку визначну людину. Шанувати і передавати ці знання наступним поколінням – дуже важливо. Тому на засіданні топонімічної комісії та сесії міської ради прийняли рішення одну із вулиць у Перемозькому мікрорайоні назвати на честь Іллі Антоновича Шевченка. Так ми вшануємо нашого видатного педагога, адже ця людина залишила світлий слід в серцях багатьох вчителів, викладачів, учнів, – зазначила Ірина Чемерис.

  Також заступниця міського голови поінформувала присутніх про ініціативу продовжувати популяризувати надбання Василя Сухомлинського та Іллі Шевченка і створити при управлінні освіти соціальний осередок, щоб відродити в нашому місті принципи, ідеї цих видатних педагогів та активно впроваджувати їх в освітньому процесі.

  Під час заходу колеги ділилися спогадами про Іллю Шевченка, про його життєвий шлях, професійну, наукову діяльність, взаємовідносинами з учнями та студентами.

  Ілля Антонович народився 8 грудня 1923 року у селі Ново-Стародубі.

  Після закінчення школи пішов на фронт. Був учасником бойових дій Другої Світової війни. Має бойові нагороди: орден Б.Хмельницького та медаль «За відвагу».

  Свій педагогічний шлях розпочав в Олександрійській середній школі №13, якій віддав 27 років життя. Протягом 10 років, був директором та науковим кореспондентом Академії педагогічних наук. Працював Старшим викладачем, доцентом кафедри педагогіки Кіровоградського педінституту.

  У педагогічному коледжі був викладачем педагогіки та інших профільних дисциплін.

  Ілля Шевченко був послідовником ідей відомого педагога Василя Сухомлинського, пропагував гуманну педагогіку, керував роботою музею Сухомлинського при коледжі, підтримував співпрацю з Павлиською школою.

  Як педагог, наставник Ілля Антонович був джерелом невичерпної педагогічної мудрості, творчої наснаги та залишив пособі неоціненну скарбницю педагогічної справи і громадському житті міста, колег та однодумців.

  Джерело: Олександрійська міська рада