В Україні створили Музей вкраденого мистецтва
Цифровий простір для збереження та документування злочинів росії проти української культури
Команда агенції креативних комунікацій linza agency створили метапростір, де можна переглянути вкрадені росіянами витвори мистецтва з музею Куїнджі у Маріуполі. Цифрова експозиція доступна з будь-якої точки світу, що сприятиме приверненню увагу до цієї теми в міжнародному інфопросторі.
Російське повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 року стало фатальним не лише для мільйонів українців, а й для багатьох експонатів української культури та мистецтва.
Як встановили журналісти New York Times, за час від початку повномасштабного вторгнення росіяни вкрали в Україні десятки тисяч витворів мистецтва, включно з артефактами, вік яких перевищує тисячу років. Частина дорогоцінних експонатів взагалі знищена. Це неймовірна втрата для нашого народу, трагедія, про яку мають знати не лише наші співгромадяни, а й увесь світ.
Команда linza agency вирішила створити простір, де можна буде не тільки переглянути вкрадені роботи, але і пізнати їхню історію, культуру та цінність кожного з них.
«Ми почали розробку проєкту з робіт маріупольського музею Куїнджі. Але у подальших оновленнях плануємо додати викрадене росіянами мистецтво з музеїв на Сумщині, Донеччині, Луганщині, Миколаївщині, Херсонщині, Київщині, Запоріжжі, Криму та Харківщині», — ділиться Олена Зенченко, артдиректорка linza agency.
27 жовтня відбудеться онлайн-екскурсія Музеєм вкраденого мистецтва, яку проведе культурологиня та артдиректорка linza agency — Олена Зенченко. Реєстрація на екскурсію за посиланням.
«Це не просто архів вкрадених робіт, а мистецьке переосмислення злочину, який вчинила росія щодо українського народу. Ми сподіваємось, що наш музей зможе привернути увагу світу до цієї проблеми та вплине на процес повернення цих експонатів на батьківщину», — розповідає Лесь Якимчук, співзасновник та креативний лід linza agency.
Чому метавсесвіт?
Віртуальний музей не потребує інсталяції додаткового програмного забезпечення, доступний з мобільних телефонів, ноутбуків та ПК у браузері. Додатково простір надає можливість комунікувати з іншими глядачами під час перегляду – створюючи новий спільний досвід.
Проєкт стає не лише способом вшанувати пам'ять про втрату великої кількості цінних творів мистецтва, але і кроком до усвідомлення важливості культурної різноманітності та захисту культурних цінностей усього світу.
Стежити за апдейтами проєкту та новинами агенції креативних комунікацій linza agency можна на сторінках у Facebook та Instagram.
Сайт Музею: https://www.museumofstolen.art/
З будь-яких питань писати на pr@linza.agency.
Довідка
linza agency була заснована в Києві в 2017 році як продюсерська агенція. З 2018 року ми почали працювати над першими великими проєктами для Ради Європи, Української академії корпоративного управління та Міжнародного фонду «Відродження». У 2021 році ми зробили ребрендинг та стали креативною цифровою агенцією повного циклу з власною продакшн-студією. Вже 2022 року ми подолали рубіж у понад 60 успішних комерційних проєктів; розпочали активну волонтерську діяльність на інформаційному фронті з ініціативи «Просто дій» та запустили низку соціальних проєктів, таких як HelpHubUA, UA FirstAid, які наближують Україну до Перемоги.
Агенція має портфоліо із численними соціальними проєктами для громадських організацій та міжнародних інституцій, серед яких EU Delegation, Transparency International Ukraine, Міжнародний фонд «Відродження», USAID, IREX тощо. Реалізовано понад 80 успішних проєктів у публічній та соціальній сферах. Завдяки інноваційним стратегіям і креативному підходу агенції, вони надають неурядовим і міжнародним організаціям можливість налагодити зв’язок зі своїми цільовими аудиторіями та досягати вимірюваних результатів.