В Україні відкрито нову ТЕС, що використовує місцеве паливо

 • 11 лют. 2021 14:02
 • 835
  • Новина В Україні відкрито нову ТЕС, що використовує місцеве паливо Ранкове місто. Кропивницький
   
  Заступник Голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко взяв участь в офіційному відкритті Поліської теплоелектростанції у місті Овруч на Житомирщині.
   
  Про це повідомляє Урядовий портал
   
  Поліська ТЕС на біомасі в Овручі - яскравий приклад заміщення імпортних традиційних енергоресурсів місцевими видами палива. Тобто проект, який забезпечує енергетичну незалежність та економічний розвиток нашої держави, - наголосив Юрій Шафаренко.
   
  - Важливо зазначити, що Поліська ТЕС має власні плантації енергетичної верби, що утворює цілий «зелений» енергетичний кластер – повний цикл від вирощування біомаси до виробництва електроенергії. Таким чином, ТЕС демонструє, що генерувати електроенергію на вітчизняній біомасі та не залежати від імпортних енергоресурсів – реально та вигідно, - додав Юрій Шафаренко.
   
  Поліська ТЕС має потужність 5,9 МВт і працює на біомасі – залишках деревини від деревообробної промисловості, санітарного очищення лісів та енергетичній вербі, яка вирощується поруч із станцією.
   
  Новозбудована станція здатна забезпечити безперебійну подачу електроенергії в період пікових навантажень і зможе відпускати в енергомережу понад 40 млн кВт*год електроенергії щорічно, що суттєво покращить енергобаланс області та району.
   
  Заступник Голови Держенергоефективності також підкреслив, що в Україні, яка має потужний розвинений аграрний сектор, є значні ресурси для запровадження проектів з біоенергетики: «Максимальний потенціал заміщення газу завдяки біоенергетиці сягає 37 млрд куб. м у рік. Щоб стимулювати інвесторів до встановлення твердопаливних котелень, біоТЕЦ, вирощування енергетичних рослин, Держенергоефективності разом із Міненерго та Біоенергетичною асоціацією України підготувало цілий пакет законопроектів».
   
   
  ФОТО з сайту UA TIMES