«Вар’яти–шоу»: ласкаво просимо до гумору
«Вар’яти–шоу»: ласкаво просимо до гумору
Актори “Вар’яти–шоу” дали ексклюзивне інтерв’ю для “Первая городская газета”, Кропивницький
— Як сприймають гумор–шоу «Вар’яти», зокрема його україномовність, у різних куточках України? Чи відрізняється реакція публіки, скажімо, на сході та заході країни?
Віталій Тильний: Абсолютно не відрізняється. Ми живемо в Україні, і у нас одна державна мова, яку розуміють у всіх її куточках. Чи це схід, чи захід — різниці немає. Нас розуміють всі. Відповідно і сприйняття гумору однакове. Єдине, намагаємось уникати діалектизмів (слоїк (банка), писок (рот)), бо такі діалектизми зрозумілі тільки на заході.
— За історію гастролей у якому місті виступ запам’ятався найбільше і чому?
Валентин Сергійчук: Найбільше... Мабуть, перший концерт у Лондоні. Це було щось неймовірне по реакції людей. Дуже переживали перед концертом, як нас приймуть, але з першої хвилини хвилювання пропало. Люди так сміялися і аплодували, що місцями ми не могли слова вставити і переглядалися на сцені. Програма, яка розрахована на 1 год. 50 хв., тривала 2 год. 20 хв. Плюс все це Лондон підкріпив незабутніми враженнями від побаченого навколо!!! По всіх параметрах це для мене концерт номер один.
— Які, на вашу думку, найвагоміші проблеми сучасного українського гумору та як їх усунути?
Сергій Притула: головна проблема, як на мене, — це заполітизованість гумору. Але закони ринку чудово «розрулюють» подібні клопоти. Якщо глядач має попит на гумор без політики, то і пропозиція знайдеться. Так, вісім років тому з’явилося «Вар’яти–шоу» — перше україномовне і без політики. Три роки тому ринок гумору струсонули «Дизель–шоу», які теж себе почали позиціонувати як шоу без політики. І у них це чудово виходить. А більше якихось очевидних проблем я не бачу. Хіба що дуже скупий ринок авторів.
— Чим відрізняється український гумор від російського?
Сергій Притула: В українця не закладено такої шовіністичної натури, як у нашого східного сусіда. Я ставлюся з повагою до всіх, але сидіти вдома, жерти ковбасу і ржати, як по тєлєку рєбята насміхаються над Джамшутом і Равшаном, — це певний зріз суспільного запиту. Тобто люди хотіли цього, їм запропонували, вони проперлися.
Ми з хлопцями не ставимо на меті заробляти якісь додаткові бали з образи честі і гідності інших народів і націй.
— Над чим у першу чергу треба працювати гумористам–початківцям, аби знайти свою аудиторію?
Володимир Ковцун: Зараз дуже багато гумористичних проектів, куди може піти гуморист–початківець. Якщо ви не знаєте куди піти — пробуйте себе у всьому. В стендапі, в КВНі, в СТЕМах, у розказуванні гуморесок Глазового, вступіть у циркове і станьте клоуном — вони також дуже смішні. Варіантів ціла купа. Пробувати, і по–любому щось та й знайдете для себе.
Найперше — предивіться всіх коміків, стендаперів, команди КВН, інші гумористичні проекти, які йдуть на телебаченні. Подивіться, як люди працюють, з чого людям смішно, проаналізуйте і пробуйте писати. Найголовніше — це навчитися писати смішне. Пишіть жарти, випробовуйте їх на своїх друзях, у соцмережах є багато форумів, де спілкуються гумористи і дають поради, як і на що звертати увагу. Якщо ви геніально пишете, то можете йти в автуру до любої команди «Ліги сміху» і там себе пробувати в акторці, авторстві і т.д.
Тому, хто хоче зайнятися гумором, — всім двері відкриті.
— Музикантам зазвичай фани дарять м’які іграшки і всякі мімішні подарунки. А що дарують гумористам?
Володимир Жогло: Хлопцям дарують часом квіти, але Притула їх забирає. А мені чомусь дарують алкоголь і закуску, і я цьому дуже тішусь. Тільки рідко дарують.
Про шоу:
ВАР’ЯТИ–ШОУ було створено в 2010 році кращими представниками українського гумору. Шоу позбавлене російської мови та нецензурної лексики, практично відсутні жарти «нижче пояса» та на політичну тематику — переважає побутова тема.
Очільник “Вар’ятів” — відомий український шоумен та телеведучий Сергій Притула.
Сьогодні до складу «Вар’ятів» входять артисти: Сергій Притула, Володимир Жогло, Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан, Валентин Сергійчук.
“Вар’яти” — найгастролююче україномовне гумор–шоу країни. У 2017 році — 115 концертів, у 2016–му — 122 концерти в Україні та закордоном.
Восени 2016–го відбулася прем’єра “Вар’яти–шоу” в ефірі Нового каналу. У листопаді 2017–го вийшов другий сезон телеверсії.
Офіційний сайт: http://www.varyaty.com/
Сторінка в FB: facebook.com/varyaty
Сторінка в Іnstagram: instagram.com/varyatyshow
Сторінка в Youtube: youtube.com/varyaty
Нагадаємо: У Кропивницькому відкрилась виставка робіт лауреатів премії Якова Паученка